“Žūpu Bērtulis” - joku luga ar dziesmām

11. augusts

19:00

Koncertestrāde "Pūt, Vējiņi!"

Komēdijas  "Žūpu Bērtulis" pamatā ir asprātīgs un sirsnīgs stāsts par kādu zemnieku, kurš “kunga prātā” būdams, tapa izjokots un noticēja,  ka patiešām ir lielskungs. Jāpiebilst, ka tieši šī luga ir visiem zināmā teiciena pamatā, kas raksturo iedzērušu cilvēku.Brīvdabas iestudējuma veidošanā piedalās lielākie humora meistari no Latvijas teātriem, kā arī azartisku dejotāju grupa.

Izrādē galveno varoni - Bērtuli atveido Nacionālā teātra šarmantais aktieris Ivars Kļavinskis, kurš izpelnījies gan skatītāju mīlestību, gan teātra kritiķu atzinību, gan arī plašu atpazīstamību, kā seriāla “Ugunsgrēks”  seja.
Kunga lomā iejūtas izcilais parodiju meistars Mārtiņš Brūveris, kurš pazīstams arī kā ļaunais Gatis no “Ugunsgrēka”. Daudziem skatītājiem būs pārsteigums šai izrādē iepazīt Mārtiņu arī kā lielisku dziedātāju un nepārspējamu komiķi.
Žūpu Bērtuļa sparīgo sievu Billi atveido Nacionāla teātra aktrise, daudzu balvu un atzinību īpašniece Inga Misāne – Grasberga. Atsevišķās reizēs viņa mainīsies ar dziedātāju Gintu Krievkalni, kura var lepoties ne tikai  ar  skaistu balsi, bet arī ar aktrises dotumiem un ir piedalījusies vairākos teātra iestudējumos.
Krodzinieka lomā iejūtas Valmieras teātra atpazīstamākais aktieris impozantais Imants Strads, kurš ir nepārspējams tieši komēdijās.
Draisko kalpu “ādās” iejūtas no Liepājas teātra nākušais Marģers Eglinskis. Viņa kā komiķa  vizītkarte ir neiedomājami spēcīgā un muzikālā balss, kas kontrastē ar īpaši  nelielo augumu.   Otrs kalps ir Nacionālā teātra dižākā auguma īpašnieks Kristiāns Kareļins, kurš ir arī lielākais teātra anekdošu speciālists.
Visas aktieru izdarības ar dejām krāšņo Kārļa Boža vadītā deju grupa, kas brīvdabas iestudējumam piešķir īpašu dinamismu un plašumu. Horeogrāfs piedalījies iestudējumos Dailes, Nacionālajā un Valmieras teātrī.
Izrādes režisors ir Ivars Lūsis, kurš ilgus gadus bijis Liepājas teātra galvenais režisors un veidojis iestudējumus visos lielākajos Latvijas teātros.  Šajā iestudējumā režisora mērķis ir bijis radīt sirsnīgu, saprotamu, nesamākslotu stāstu, dāvājot skatītājiem iespēju izsmieties un gūt pozitīvas emocijas.  

Lugas pamatā ir dāņu rakstnieka, sauktu par “dāņu Moljēru”,  Ludviga Holberga luga "Kalnu Jepe" (Jeppe paa Bjerget), kuru Stenders1790. gadā iztulkojis latviski.  Interesanti, ka luga tiek iestudēta līdz pat šai dienai gan Dānijā, gan Norvēģijā. Šim iestudējumam lugu pārstrādājusi un ar mūsdienīgiem jokiem bagātinājusi ir Elizabete Trumpe, kura līdz šim bija pievērsusies bērniem domātai dramaturģijai, taču vienmēr  atsaucīgi viņas jokus novērtējuši arī pieaugušie skatītāji. Mūzikas autore ir Laila Ilze Purmaliete. Būtiski, ka tieši ar šīs lugas iestudējumu 1868.gadā  tika atklāts pirmais latviešu teātris, tas tiek uzskatīts par latviešu profesionālā teātra sākumu. Savā laikā  par lugas iestudējumu "Mājas Viesī" tika rakstīts: "Kas vien šo kumēdiņu stāstu lasījis un pazīst, tas nekavēsies uz skatīšanos nākt" . Tieši tāpat cer arī izrādes veidotāji, ka nevienu teātra mīli jaunais “Župu Bērtuļa”  iestudējums neatstās vienaldzīgu. 


Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

Biļešu cenas:
EUR 8,00
EUR 10,00
EUR 12,00
EUR 15,00