Mākslas izstāde “Ķemeri – apslēptais dārgums”

3.-31.jūlijs
10:00-19:00
Izstāžu galerija

 

Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā būs skatāma mākslas izstāde “Ķemeri – apslēptais dārgums”. Izstādes mērķis ir atgādināt Latvijas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem,  ka Ķemeri ir ne vien tikai Jūrmalas, bet visas Latvijas dārgums.

2017. gada martā izstāde “Ķemeri – apslēptais dārgums” tika eksponēta Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā  “Zeimuļs”, aprīlī tā eksponēta Daugavpils Universitātes Mākslas zinātņu institūtā,  maijā tā aizceļoja uz Ventspils Galveno bibliotēku un jūnijā bija skatāma Lietuvas kūrortpilsētā Birštonā. Jūlijā Ķemeru plenēra darbi būs skatāmi Liepājā.

Plenēra organizētāji  pateicas Liepājas Latviešu biedrības nama administrācijai par sadarbību un atbalstu, organizējot plenēra darbu izstādi Liepājā un izsaka cerību, ka nākamgad, rīkojot plenēru Ķemeros, tajā piedalīsies arī mākslinieki no Liepājas.

Izstādes ietvaros aplūkojami darbi, kas 2016. gada septembrī tapuši mākslas plenēra ietvaros, kad Ķemeru nacionālais parks kļuva par iedvesmas avotu desmit pašmāju māksliniekiem, kuri darbojas visdažādākajos mākslas virzienos un, kurus vieno vēlme un interese iesaistīties Ķemeru kūrorta atdzimšanā. Plenēra laikā, kas norisinājās divas dienas, tapa mākslas darbi, kurus šī gada garumā būs iespējams aplūkot visā Latvijā un arī ārpus tās.

Mākslas plenērā piedalījās: Dzintars Adienis, Ieva Caruka, Santa Vasiļjeva, Uldis Pauzers, Maija Matīsa, Kristīne Belte, Benno Tālivaldis, Iveta Meiere un Ainārs Meiers.

Māksliniekiem bija lieliska iespēja īstenot savu redzējumu par Ķemeru parku, dabas harmoniju, arhitektūras mantojumu un kūrorta tradīciju atjaunošanu.

“Ķemeri apvieno dabas bagātības, kas dziedē un sniedz fizisku un garīgu spēku, kā arī ievērojamu kultūrvēsturisko mantojumu. Mēs sakām lielu paldies visiem dalībniekiem par ieguldīto darbu,” - stāsta Jūrmalas pilsētas muzeja vēsturniece un plenēra kuratore Inga Sarma.

Mākslas plenērs Ķemeros norisinājās ar topošās viesnīcas “Park Hotel Ķemeri” atbalstu un to organizēja kompānija “Inbalans Group”.

Park Hotel Ķemeri” wellness-eksperte, “Inbalans Group” vadītāja Alla Sokolova atzīme Ķemeru nozīmi: „Apslēptais dārgums, Ķemeru sanatorija turpina atdzimt grandiozā un inovatīvā projektā “Wellness Community - Rītdienas Ķemeri”, kura ietvaros tiks atklāta grezna pieczvaigžņu viesnīca “Park Hotel Ķemeri” un mūsdienīga wellness-klīnika. Viena no Baltijas skaistākajām pērlēm - kūrortsanatorija “Ķemeri”, jau kopš 19.gadsimta, ir attīstījusies kopsolī ar dabas parka teritoriju, kurā tika koptas senās balneoloģijas tradīcijas. “Park Hotel Ķemeri” atjaunos šīs tradīcijas un iekļaus slavenos minerālūdens avotus un dūņas viesnīcas piedāvātajās veselības atjaunošanas programmās.”

Mākslas plenērs Ķemeros – saite uz video https://www.youtube.com/watch?v=yuqxDqoEfHM&t=2s

Ieeja bez maksas.