Sarmītes Caunes glezniecības personālizstāde "IMPRESIJAS"

7.augusts - 3.septembris

10:00-19:00

Izstāžu galerija

 

 

7. augustā plkst. 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā tiks atklāta mākslinieces Sarmītes Caunes glezniecības personālizstāde “Impresijas”.

Daļa izstādē skatāmo gleznu tapušas Parīzē, Cite Internationale des Arts radošajā darbnīcā, Latvijai ierādītajā studijā. Māksliniece laiku nav tērējusi velti, un ir radusies personīga interpretācija par Parīzi, neskatoties uz to, ka šo pilsētu jau gleznojuši mākslinieku tūkstoši, iespējams, miljoni.

“Man patīk gleznot dabā, just kontaktu ar to. Šīs sajūtas, noskaņas ielikt gleznās, ieskicējot katra mirkļa burvību. Īpaši tuvi man ir dienvidi ar sauli, vēju, krāsām – Itālija, Venēcija, Nica, Maroka, kur netrūkst saules, jūras, palmu, tuksneša smilšu. Ne tikai dienvidi un saule, bet arī ūdens - saules spēles ar ūdeni, atspīdumi, pastaiga gar jūru, kuģi Ventspils, Liepājas ostās,” saka S.Caune.

Sarmīte Caune (1961) beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un Valsts Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu, ir mākslas maģistre un kopš 2007. gada Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Strādā dažādās glezniecības tehnikās, veido instalācijas un vides objektus. No 2005. – 2017. gadam organizējusi 21 personālizstādi Latvijā, kā arī piedalījusies vairāk kā 20 starptautiskās izstādēs Francijā, Somijā, Vācijā, Lietuvā, Šveicē, Itālijā un citviet pasaulē.

 

Ieeja bez maksas.