Izstāde "SAVĒJIE"

04.12.-02.01.

10.00-19.00

Izstāžu Galerija

 

 

Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā un Foajē skatāmas fotostudijas "FOTAST" dalībnieku darbu gada izstāde "Savējie".

Izstādes atklāšana 4. decembrī plkst. 17.00

Fotostudijas vadītāja Līga Evaldsone stāsta: "Izstādē būs apskatāmi fotomirkļi no Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra rīkotajiem pasākumiem pēdējo gadu laikā. Tās ir izrādes, koru un deju kolektīvu koncerti, interesanti kadri no Līvas ciema svētkiem, dažādas detaļas un nianses, kas nereti paliek nepamanītas. Gadu gaitā Liepājā notiek ļoti daudz un dažādu pasākumu, visus vienā izstādē attēlot nebūtu iespējams, tādēļ šoreiz atlasījām mūsuprāt interesantākos un mākslinieciski vērtīgākos darbus."

Liepājas kultūras dzīves mirkļus fotogrāfijās tvēruši gan studijas “FOTAST” goda biedri, gan sevi jau pierādījušie meistari, gan jaunie fotogrāfi, kuri savu darbību studijā sākuši salīdzinoši nesen. Izstādē “Savējie” būs redzami tādu autori darbi kā Gunārs Kopštāls, Irina Tīre, Ludmila Ratikova, Jānis Šmits, Līga Evaldsone, Normunds Kaprano, Ilona Gabaliņa-Kila, Ilga Lasmane, Ilze Bergmane, Nauris Freimanis, Agris Klestrovs, Laila Dūna, Ēriks Zirks, Vineta Jaunzeme, Jānis Dreimanis, Iveta Herbsta, Jānis Vecbrālis un Daina Ģibiete.

Liepājas Tautas fotostudijas pirmsākumi meklējami tālajā 1958. gadā, kad Visvaldis Blankenburgs, Gunārs Kopštāls un Huberts Stankevičs pilsētas kultūras namā nodibināja fotopulciņu. Ilgus gadus fotokluba vadītājs bija Huberts Stankevičs, vēlāk Varis Sants, tad Jānis Vecbrālis, bet kopš 2016. gada fotostudiju vada Līga Evaldsone. Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra fotostudijā “FOTAST” šobrīd darbojas vairāk kā 20 fotogrāfi, kuri ik nedēļu ceturtdienu vakaros pulcējas, lai kopā iepazītu fotomākslu, padziļinātu savas zināšanas un kopā realizētu radošas idejas.  

Ieeja izstādē ir bez maksas.