Ziemassvētki rūķu zemē

17. decembrī

13.00

Lielā zāle

 

 

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz koncertuzvedumu ģimenēm "Ziemassvētki Rūķu zemē", kas veidots pēc Valda Rūmnieka un Andreja Miglas Ziemassvētku pasakas lieliem un maziem. 

 

Uzvedumā piedalās Liepājas Kultūras centra bērnu deju kolektīvs "Krustiņi" (vadītāja Inta Āboliņa), Bērnu teātris (režisore Vita Pētersone) un bērnu un jauniešu vokālā studija "Pērlītes" (vadītāja Iveta Logina). 

Režisore Vita Pētersone stāsta: "Rūķu zemē katram Rūķim Ziemassvētku gaidīšanas laikā ir savs pienākums sagatavot Ziemassvētku vecīti un dāvanas braucienam pie bērniem. Izlūkrūķis ziņo par zemēm, uz kādām jābrauc, Dāvanu Rūķis saiņo dāvanas, Pasta Rūķis zina īstās adreses, Dziesmu Rūķis māca Ziemassvētku dziesmas... Steigā gadās arī pārpratumi un interesantas situācijas - lidmašīnai saplīst propellers, Vecītim sakrāsojas dzeltena bārda un tā tālāk. Taču starp svētku lielo rosību un jautrībām Rūķu zemē atklājas galvenais uzveduma vēstījums - kas notiek mūsu sirdīs Ziemassvētku laikā, vai domājam par to, lai šis prieks ienāktu arī citu sirdīs?"

Uzvedumā skanēs gan zināmas Ziemassvētku dziesmas, gan komponista Ungara Savicka šai pasakai rakstītās dziesmas. 

Galvenajās lomās: Ziemassvētku vecītis - Kristofers Volkovs, Mazais Rūķītis - Daniēla Mihelsone, Rūķīšu saimniece - Patrīcija Jakovļeva