Izrāde "KARLSONS"

2. maijā
13.00
Lielā zāle

 

 Karlsons atkal lido un gaida ciemos skolu un bērnudārzu bērnus uz Latvijas Operetes fonda/Operetes teātra izrādi "Karlsons".

 

Dinamiskajā, kontrastiem bagātajā un dzīvespriecīgajā muzikālajā dziesmu spēlē, kā jautrā karuselī, viens aiz otra uzvirmos spoži muzikāli raksturi un fantāzijas, izdoma savīsies ar realitāti, bet sapņi kļūs par īstenību, jo patiesībā šis stāsts ir par sapņiem, par tiekšanos pēc skaistā, par pelēkās ikdienības pārvēršanu ziedošos dārzos.

“Karlsona varoņi būs kā uzzīmēti uz papīra, tikai dzīvi un kustīgi, jautri un dzīvespriecīgi. Tāpēc viņu tērpi būs krāsaini kā konfekšu papīrīši, kas raksturo katra varoņa īpašo uzdevumu”, stāsta kostīmu māksliniece Juta Ķimmenīte, veidojot katra individuālā un neatkārtojamā tēla nianses. 

Savukārt izrādes režisors Valdis Lūriņš piebilst: "Karlsons ir atraktīva, asprātīga luga par pieaugušo un bērnības krāsaino fantāziju pasauli ar noslēpumu. Daudzi ir mēģinājuši minēt Karlsona mīklu - kas viņš īstenībā ir; Brālīša fantāzija vai tiešām reāla būtne? Kā formulējis Ērihs Kestners – īsta pasaku grāmata ir domāta bērniem no astoņiem līdz astoņdesmit gadiem. Mēs arī pieturēsimies pie šīs domas izrādē”. 

Galvenajās lomās: Karlsons – Kārlis Rūtentāls, Brālītis – Valērija Koļago. Izrādē piedalīsies Latvijas Operetes fonda jaunie solisti Dāvis Markovskis, Laura PurenaSabīne Krilova, Laima Krīgre, Tatjana Kopača, Artūrs Zvirbulis, Anastasija Vorobjova, kā arī Madara Kalniņa džeza ansamblis. Izrādes horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, scenogrāfs – Oskars Dreģis, kostīmu māksliniece – Juta Ķimmenīte, mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska.
 
Latvijas Operetes fonds, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Rīgā operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu, orķestri un atbilstošām telpām. 
 
Biļetes pieejamas visās "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā https://bilesuparadize.lv 

Piedāvājums grupām: (sākot no 20 bērniem + bezmaksas biļete skolotājai) atlaide 40% apmērā no pamatcenas.

 
Ieskats izrādē: https://www.youtube.com