Prāta Spēles: Simtgades kauss

14. jūlijs
12.00

Lielā zāle

 

 

 

Liepājas Latviešu biedrības namā norisināsies PRĀTA SPĒLES: SIMTGADES KAUSS ar saukli "Izzini Latviju" . Tā ir spēle ikvienam interesentam, kurš vēlas pārbaudīt savas zināšanas par Latvijai aktuālām tēmām. 

Turnīrs norisinās visa gada garumā ar 25 spēles posmiem visā Latvijā: Latgalē, Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Rīgā.

Spēlē var piedalīties ikviens, nav noteikts vecuma ierobežojums un dalība pasākumā ir bez maksas. Spēļu sērija veltīta tikai jautājumiem, kas saistīti ar Latviju, tās vēsturi un kultūru, un pasākuma mērķis ir kopējas svētku sajūtas veidošana, nedaudz citādā veidā svinot Latvijas simtgadi.

"Simtgades kausa" uzvarētāji iegūs unikāla dizaina balvu, kuras autors ir dizaineris Henrihs Bināns. "Veidojot šo kausu, man izdevās izdzīvot veselu dzīvi, par ko es esmu ļoti pateicīgs," saka mākslinieks. "Pamatideja bija šajā balvā apvienot trīs pamatelementus: laika plūdumu (aizvadīti 100 gadi), virzību jeb vektors (uz priekšu, attīstība, izaugsme) un līdz ar to arī trešais elements – vērtības, zināšanas, sakrālā pieredze un viedums."
 
Prāta spēles ir izklaidējošs pasākums, kas neprasa vēstures profesora cienīgas zināšanas — galvenais ir komandas darbs un labi pavadīts laiks. Komandās, kuru nosaukumu izvēlas paši dalībnieki, aicinātas apvienoties ģimenes, darba kolektīvi, draugi vai kaimiņi — šī ir spēle visiem. Aicinām stiprināt latviskās piederības sajūtu, izceļot Latvijas kultūras daudzveidību, cilvēku talantus un dabas vērtības.

Plašāku informāciju par spēles noteikumiem, norises vietām un pieteikšanās iespējām meklējiet spēles  mājas lapā internetā lv100.prataspeles.lv.

Erudīcija spēlē kopā tiks noskaidrotas erudītākās Latvijas komandas, kas piedalīsies Gadsimta kausa Finālā 2018. gada novembrī, lai cīnītos par Gadsimta kausu un erudītākās komandas titulu. Turnīrā var piedalīties ikviena komanda, kuras maksimālais dalībnieku skaits ir 6 dalībnieki. Komandu sastāvu un nosaukumu izvēlas paši komandas dalībnieki.