Festivāla "Via Baltica" filmu programma "IEVAINOTAIS JĀTNIEKS"

24. augustā

18.30

Kamerzāle

 

VIA BALTICA - festival filmu programmas ietvaros Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzālē būs skatāma dokumentālā spēlfilma "Ievainotais Jātnieks" (2017). Filma tiek izrādīta sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienība.Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu. 

Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās. Pilnmetrāžas dokumentālā spēlfilma "Ievainotais jātnieks" balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai un nozīmīgākā tautas apziņas apliecinājuma - Brīvības pieminekļa celtniecībai. 

Dokumentālā spēlfilma Ievainotais jātnieks (2017), garums - 95 min, režisore un scenārija autore - Ilona Brūvere, komponists - Ēriks Ešenvalds, lomās - Imants StradsDārta Daneviča, Lauris Subatnieks, Girts LiuziniksIeva Aleksandrova-EkloneDainis Gaidelis, Studija: Filmu studija Kinolats.

Festivālā VIA BALTICA - festival jau vairākus gadus satiekas mūziķi un mākslinieki no visām Baltijas valstīm. Katru gadu augustā, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā akcija “Baltijas ceļš”, festivāls pulcē vairākus tūkstošus lielu auditoriju koncertos, izstādēs un citos pasākumos gan Liepājā, gan Kuldīgā un šogad arī Rudbāržos.

Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas un Kuldīgas novada domes finansiālu atbalstu. Plašāka informācija pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com/via_baltica un facebook.com.

 
Biļetes uz kino seansu iespējams iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā https://bilesuparadize.lv/ievainotais-jatnieks

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu