Festivāla "Via Baltica" filmu programma "DZIESMUVARA"

24. augustā

17.20

Kamerzāle

 

 

VIA BALTICA - festival filmu programmas ietvaros Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzālē būs skatāma dokumentālā filma "Dziesmuvara" (2018). Filma tiek izrādīta sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienība.

Dokumentālās filmas Ideālā Latvija. Dziesmu svētki. Filma veidotāji savu Dziesmu svētku redzējumu ļauj izstāstīt dokumentālam koptēlam - latviešu karavīram, kara lidotājam, ērģelniekam un koristam. Lidojumā virs Latvijas - vēsturiskās fotogrāfijās, dažādās laikmeta liecībās, oficiālās un ģimeņu hronikās, kā arī liktenīgo dziesmu motīvos ir atgādināts par latviešiem dotās dziesmuvaras pārlaicīgumu, nozīmi nācijas pašapziņas celšanā, tautas saliedēšanā un brīvības gara uzturēšanā jebkuros apstākļos, kā tēvzemē, tā trimdā.

Filmā atainoti centieni Dziesmu svētkus pakļaut dažādiem ideoloģiskiem mērķiem un tautas attapība to nepieļaut. Dziesmuvara tautai devusi spēku izcīnīt neatkarīgu valsti, izturēt karos, pretoties pārtautošanai. Dziesmu svētkos nostiprinājies mūsu garaspēka karaspēks, kas Trešajā atmodā izrādījies stiprāks pat par padomju okupantu bruņotiem spēkiem. Askolds Saulītis divas reizes Nacionālajā filmu festivālā ” Lielais Kristaps” atzīts par labāko dokumentālā kino režisoru.

Dokumentālā filma Dziesmuvara (2018), garums - 58 min, režisors un producents - Askolds Saulītis, scenārja autori - Dainis Īvāns un Askolds Saulītis, Studija TERRA EUROPA.

Festivālā VIA BALTICA - festival jau vairākus gadus satiekas mūziķi un mākslinieki no visām Baltijas valstīm. Katru gadu augustā, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā akcija “Baltijas ceļš”, festivāls pulcē vairākus tūkstošus lielu auditoriju koncertos, izstādēs un citos pasākumos gan Liepājā, gan Kuldīgā un šogad arī Rudbāržos.

Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas un Kuldīgas novada domes finansiālu atbalstu. Plašāka informācija pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com/via_baltica un facebook.com.

Biļetes uz kino seansu iespējams iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā https://bilesuparadize.lv/lv/dziesmuvara

 

 

 

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu