Kamerkora "Muklājs" rokmūzikls

3. novembrī

19.00

Lielā zāle

 

 

 

Liepājas Latviešu biedrības namā notiks Latvijā unikāla projekta koncertuzvedums – jauktā kora "Muklājs" pārlikumā iestudēta industriālā roka žanra rokopera. 

Koncertuzvedums veidots pēc Andra Vilcāna un Ilmāra Šlāpina rokoperas „Drakula. Svešās asinis.” motīviem, par muzikālo pamatu ņemot 2007. gadā izdoto Andra Vilcāna albumu „Drakula”, kurā iekļautas dziesmas no režisora Džilindžera iestudētās Dailes Teātra izrādes. 

Kamerkorim „Muklājs” tas ir gan muzikāls, gan arī skatuvisks izaicinājums – koncertuzdevumam, tiks veidota oriģināla scenogrāfija, kuru dažadi transformējot, paši kora dalībnieki imitēs mūsdienu pasaules jucekli, tajā skaitā arī sabiedrības bailes no nepazīstamā, svešā, neierastā un citādi domājošā. Bez tam sižetisko līniju caurvij mūsdienās īpaši aktuālā vispasaules terorisma problēma, ar kuru esam spiesti sadzīvot ikdienā. 

Andra Vilcāna mūziku korim aranžējis jaunais un talantīgais komponists Armands Aleksandravičus, režiju veidojusi teātra un kino režisore Marta Martinsone, kuru pazīstam gan pēc vairākiem iestudējumiem Dirty Deal Teatro, gan arī pēdējos gados tapušām vairākām latviešu kino īsfilmām. 

Uzvedumā netrūks arī pārsteigumu – vērienīgo skaņas un gaismas kompozīciju papildinās speciāli piemeklēti un mūzikas žanram atbilstoši tērpi. Un vēl – solistu lomās šoreiz iejutīsies paši kora dziedātāji. 

Jautāts par koncertuzvedumu, kamerkora „Muklājs” mākslinieciskais vadītājs Jānis Kokins ir lakonisks – „korim neierasts, taču tieši tāpēc ļoti interesants projekts, kas ļauj apzināties kolektīva plašās muzikālās un aktieriskās iespējas.” 

Kamerkora „Muklājs” sadarbība ar pašlaik ASV dzīvojošo komponistu Andri Vilcānu aizsākās jau 20. gadismta nogalē, kad kopīgi tika iestudēta kantāte „Raganu nakts”, kuras fragmenti jaunā aranžijā tika atskaņoti kamerkora 10 gadu jubilejas koncertā. 2017. gadā Andra Vilcāna jaudīgo mūziku atkal atskaņos kamerkora „Muklājs” dziedātāji, izdzīvojot Ilmāra Šlāpina libretā ievīto tēlu emocijas un pārdzīvojumus uz skatuves. 

Biļetes uz izrādi pieejamas visās "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā https://bilesuparadize.lv

Vairāk par izrādi un tās dalībniekiem varat lasīt portālā www.asinis.lv

 

 

 

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu