"Nameja gredzens" kino seanss un tikšanās ar radošo grupu

1. februārī

18.00

Kamerzāle

 

 

Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē būs skatāma režisora Aigara Graubas filmas-leģendas “Nameja gredzens” kino seanss un notiks tikšanās ar filmas radošo grupu. 

 

Pirms filmas kino seansa pulksten 17.00 interesenti aicināti Biedrības nama Izstāžu galerijā apmeklēt filmas “Nameja gredzens” tērpu izstādi, ko radījusi pieredzes bagātā kostīmu māksliniece Sandra Sila. Izstādē tuvplānā varēs ieraudzīt krāšņākos no filmas tērpiem.

“Mums katram ir sava leģenda par Nameja gredzenu – par brīvību, drosmi un izvēli cīnīties par to, kas svarīgs un svēts. Filma ir mūsu stāsts, mūsu leģenda par Zemgales karali Nameju – jaunu, cilvēcīgu, pat mūsdienīgu varoni.” Apgalvo filmas režisors Aigars Grauba.

Leģenda par 13. gadsimtu, kad bagātās un varenās baltu pagānu zemes kļūst par iekārojamu mērķi Romai, – īpaši Zemgale, kura kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam. Pāvesta bastards Maksis ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Nodevīgi tiek noindēts valdnieks Viesturs. Taču varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam. Pieredzes trūkumam un nodevībai Namejs liek pretī drosmi. Vai Namejs un viņa tauta kļūs par leģendu?
Filma Nameja gredzens runā par vērtībām, ko svarīgi apzināties ikvienam. Tās veido mūsu nacionālo pašapziņu un izceļ unikālo brīvības kodu, ar ko varam lepoties. Filma nav vēsturiska rekonstrukcija, bet asu piedzīvojumu pilna leģenda.

“Nameja gredzena” scenārija autori ir Aigars Grauba un Makss Kinings no Lielbritānijas. Nameja lomu filmā atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, kurš Latvijas skatītājiem pazīstams no seriāla “Vikingi”. Galvenajās lomās - lietuviešu uzlecošā zvaigzne Aistis Dirziutis un Džeimss Blūrs no Lielbritānijas. Tāpat arī filmā spēlē latviešu aktieri Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Ivo Martinsons, Elīna Vāne un citi.

 

Ieeja kino seansā ir bez maksas.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu