Izrāde "Cik svarīgi būt nopietnam"

30. martā

19.30

Lielajā zālē

 

 

 

Nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem. Oskars Vailds - dramaturgs, rakstnieks, dzejnieks. Sarakstījis piecas lugas, “Cik svarīgi būt nopietnam” ir O. Vailda pēdējā luga. 

Režisors Jānis Kaijaks norāda: "Manuprāt, īsta “klasika” ir tā, kas iet pāri savam laikam un visiem laikiem. Tā, kura spēj izgaismot bijušo, esošo un to, kas vēl tikai būs. Šoreiz klasiska komēdija, bet “nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem”. Kas tad ir šie “nopietnie” cilvēki – Ernesti /vārdu spēle ar angļu val.- earnest (tulkojumā - nopietns)/, kuriem velta savu lugu O.Vailds? Kā to saprast? Jautra, it kā tipiska salonkomēdija, tomēr īstenībā tā ir asprātīga rotaļa ar formu. Viegla, gaisīga un nemateriāla, kā vienā elpas vilcienā radīta un tomēr reizē tik nopietna, pārpilna ironijas, paradoksu un skaudras asprātības. Un mīlestības. Jo.... "Mīlestības mērķis ir mīlēt - ne vairāk un arī ne mazāk.” /O.Vailds/"

Režisors - Jānis Kaijaks, scenogrāfs – Ivars Noviks, tērpu māksliniece - Ilze Kupča, horeogrāfija – Annija Belogrudova, vokālā pedagoģe – Ilze Miezere, kustību konsultante – Rita Lūriņa, gaisma - Jānis Aperāns, skaņa – Mārtiņš Andersons, mūzika – “The Beatles”.

 Lomās:

Džons Vērdings, miertiesnesis – Ernests Greizis

Aldžernons Monkrīfs – Guntis Kolbergs

Mācītājs Čeizebls, Dr. theol. – Andris Peismalietis

Merimens, sulainis ­– Edijs Čibels

Leins, kalpotājs – Edijs Čibels

Lēdija Breknela – Lauma Straume

Gvendolena Fērfaksa – Anita Saukane

Sesilija Kārdjū – Katrīna Anna Ozoliņa

Mis Prizma, guvernante – Astra Kolberga

 

Biļetes: Visās "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā https://bilesuparadize.lv

 Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu