Jūrmalas mākslinieku biedrības izstāde

1. aprīlī

17.00

Izstāžu galerijā

 

 

Liepājas latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā tiks atklāta Jūrmalas mākslinieku biedrības gada izstāde “Kaleidoskops”, kas tiek rīkota ik gadu, lai sniegtu interesentiem iespēju novērtēt mākslinieku veikumu.

Jūrmalas mākslinieku biedrības biedri ne tikai aktīvi iesaistās pilsētas profesionālās jaunrades attīstības veicināšanā un līdzdarbojas pilsētas rīkotajos kultūras pasākumos, bet arī regulāri rīko gan personālizstādes, gan grupu izstādes dažādās Latvijas pilsētās, kā arī piedalās starptautiskajās izstādēs un plenēros.Lai novērtētu savu veikumu un saņemtu skatītāju vērtējumu, reizi gadā tiek rīkota kopīga biedru jaunāko darbu izstāde. Stilistiski daudzveidīgo darbu kaleidoskops skatītājiem stāsta par Jūrmalas mākslinieku piedzīvoto un pieredzēto iepriekšējā gadā. Šogad izstādē savu vietu raduši 30 autoru 30 darbi – gleznas, grafikas, zīmējumi un fotogrāfijas.

Izstādē līdzās jau pazīstamiem un pieredzes bagātiem meistariem darbojas jaunie mākslinieki, kas, ienesot jaunas vēsmas, jaunus izaicinājumus un pieredzi, liek turēties līdzi laika garam. Visplašāk pārstāvēta stājglezniecība: Laima Akmentiņa, Agnese Apsīte, Aija Bernharde, Baiba Briede, Ligita Caune, Olita Gulbe, Andrejs Ģērmanis, Biruta Jansone, Jānis Roberts Jansons, Jānis Jēkabsons, Laine Kainaize, Voldemārs Krutins, Ērika Kumerova, Alise Landsberga, Iveta Meiere, Einārs Plūksna, Ilze Laizāne, Maira Veisbārde, Jānis Veiss un Inese Ziemele.

Savukārt, Ivans Pustoškins, Ieva Spalviņa un Jānis Spalviņš izstādē sevi apliecina kā akvarelisti. Tēlnieks Andris Bērziņš izstādē piedalās ar  zīmējumu (ogle/krītiņi), grafikas nozari pārstāv Kristīne Belte (linogriezums), bet  Ilda Sīlis izstādē piedalās ar ādas gleznojumu. Una Liberte, Inguna Kalniņa-Pētersone, Ina Inta Liniņa-Ozoliņa un Jevgenijs Pugins skatītājus priecēs ar savam fotogrāfijām.

Jūrmalas mākslinieku biedrība dibināta 2013. gadā, taču tās aizsākumi meklējami 1978. gadā, kad tika izveidota Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas grupa. Biedrība apvieno profesionālus māksliniekus, kuri dzīvo un/vai radoši strādā Jūrmalas pilsētā. Patreiz biedrībā darbojas ap 50 dažādu paaudžu mākslinieku, kuri pārstāv un pārvalda plašu stilu, žanru, materiālu un tehniku diapazonu – glezniecību, grafiku, tēlniecību, tekstilmākslu, dekoratīvi lietišķo mākslu – keramiku, stikla un ādas apstrādi, zīda apgleznošanu u.c. Mākslinieku biedrībā iekļaujas arī fotostudija Aspazija, kas dibināta 2009. gadā martā, patreiz tās biedru skaits ir vairāk nekā 20 foto mākslinieki.

Izstāde Liepājas latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs skatāma no 1. aprīļa - 28. aprīlim. Ieeja izstādē bez maksas.

 

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu