Izstāde "Dzintara rotaslietas. Laiks rotāties."

29. augustā

17.00

Izstāžu galerijā

 

Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā 29. augustā plkst. 17:00 tiks atklāta Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas “Zītars” 50 gadu jubilejas izstāde, kurā varēs aplūkot dzintara rotu meistaru veikumu.

 

Lietišķās mākslas studijas “Zītars” aizsākumi meklējami 1969. gada rudenī, kad Liepājas Izglītības un zinātnes darbinieku namā sāka darboties dzintara un metāla apstrādes pulciņš. Gandrīz pēc 10 gadu darba tas ieguva studijas “Zītars” nosaukumu, bet 1981. gadā – Tautas studijas nosaukumu.

Studiju no 1972. gada līdz 2008. gada jūnijam vadīja Helēna Keterliņa, šobrīd – Austra Ziemele. Studijā darbojas aptuveni 20 dažāda vecuma dalībnieki, to vidū tautas daiļamata meistari, kuriem izveidojies katram savs rokraksts rotu izpildījumā. Studijā radītas daudz un dažādas tautiskas rotas, kniepķeni, saktas, ar ko izdaiļot Nīcas, Rucavas, Bārtas tautastērpus. Interesi meistariem rada arī dzīvnieku un putnu atveidošana dzintarā.

Studijas darbības mērķis – rūpīgi izpētot bagāto arheoloģisko un etnogrāfisko mantojumu, radīt laikmetīgas un mākslinieciski augstvērtīgas rotas, tādēļ vairākus gadus studijas dalībnieki realizējuši Kultūrkapitāla fonda atbalstītus projektus.

Kolektīvs regulāri piedalās izstādēs – Liepājā, Rīgā, Ventspilī, Talsos un citās Latvijas pilsētās. Studijas “Zītars” meistari rādījuši savu veikumu arī ārzemēs – Anglijā, Austrālijā, Bulgārijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā, Ungārijā, Kiprā, Krievijā, Japānā, Korejā un Portugālē.

Studijā “Zītars” pieejamas atvērtās darbnīcas un konsultācijas. Studija atrodas Liepājā, Dārza ielā 4/8. 

Izstāde Liepājas latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā apskatāma līdz 29. septembrim. Ieeja izstādē bez maksas.

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu