Liepājas tautas teātris "Kā rodas izrāde"

29. februārī

12.00

Kamerzāle

Luga tapusi pēc čehu rakstnieka Karela Čapeka (1890–1938) darba motīviem, kam dots žanra apzīmējums “Mēģinājums ar teātra kostīmu skates elementiem”. Skatītāji varēs ielūkoties teātra izrādes tapšanas aizkulisēs un mēģinājumu procesa dienās un nedienās, ko rotaļīgi ironiskā manierē izspēlēs gandrīz visi Liepājas Tautas teātra dalībnieki. 

 

Tautas teātra dalībnieki iejutīsies dažādās ar izrādes iestudēšanu saistītās situācijas - gaidīs lielas lomas, nedabūs cerēto, aizmirsīs uznācienus uz skatuves, dusmosies par negadījumiem, uztrauksies un cerēs, ka beigu beigās viss tomēr izdosies un izrāde notiks.Kā rakstījis K. Čapeks: “Teātris ir tāda pati māksla kā karošana un tāds pats azarts kā ruletes spēle. Neviens iepriekš nezina, kas tur iznāks. Ne tikai pirmizrādē, bet katru vakaru ir tīrais brīnums, ka lugu vispār spēlē, un, ja spēlē, tad – ka tā tiek nospēlēta līdz galam…”

Iestudējums rosinās padomāt ne tikai par teātra komisko pusi, bet arī par to neredzamo un ļoti svarīgo darbu, kas notiek ap izrādi – tas ir gan scenogrāfa, gan tērpu mākslinieka, rekvizitora, gaismotāja un daudzu citu cilvēku darbs, kas kopā ar aktierspēli veido to rezultātu, ko bauda skatītājs. Skatītājiem būs brīnišķīga iespēja redzēt mākslinieces Daces Lankas radītos kostīmus no dažādām iepriekšējo gadu izrādēm un priecāties par viņas radošo veikumu 20 gadu garumā.

Režisore: Ināra Kalnarāja
Kustību konsultante: Alise Putniņa
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Dace Lanka

Rīko: Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs

 

Ieeja bez maksas. 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu