TLMS Liepava izstādes "Pīlādžu laikā" atklāšana

30. septembrī

17.00

Izstāžu galerijā

 

Tautas lietišķās mākslas studija "Liepava” aicina uz izstādes "Pīlādžu laikā" atklāšanu Liepājas Latviešu biedrības namā 30. septembrī plkst. 17:00. Tautas lietišķās mākslas studijas "Liepava" meistaru uzmanības lokā ir tautas tērpa un vienkāršā ikdienas tērpa ansambļu un detaļu pētniecība, kā arī austo un šūto interjera un sadzīves priekšmetu studēšana un darināšana. Saistošas ir dažādās tehnikas, materiāli un rotāšanas paņēmieni, kuru izmantošana apģērba un dažādu sīklietu darināšanā un detaļu rotāšanā ir raksturīga Kurzemei, un tajā pat laikā transformējas līdz ar lietotāju.

Izstādē dominēs lins un redzējums, kā vēsturiskie lina izstrādājumi iederas šodienas laikmetīgajā vidē. Pīlādžu laikā studijas meistares izvētīja savus kreklu skapjus, lai parādītu dažādu laika posmu un novadu garos meitu kreklus, veļu, kā arī vīru kreklus un pirts lietas.
Kā ierosmes motīvs šādas ekspozīcijas izveidei ir atsevišķu studijas meistaru pievēršanās senai, aizmirstai kreklu rotāšanas tehnikai - irku darināšanas prasmēm, kā arī padziļināta izpēte un pievēršanās kreklu piegrieztņu attīstībai - arheoloģiskie, etnogrāfiskie, tautiskie, laikmetīgie un dažādi to atvasinājumu piedāvājumi.

Izstādes mērķis ir atspoguļot kreklu attīstības vēsturiskos procesus un rast sapratni par vienkāršā lina materiāla iederību laikmetīgajā apģērbā, vēlot skatītājiem rast savas, jaunas idejas un uzdrošināties tās realizēt.

Izstādē eksponēti teju 100 dažādās tehnikās darināti darbi, kuru autores ir Jeļena Treide, Ināra Erlecka, Ilze Škuberte, Ingula Dzirīte, Ilga Tīruma, Ināra Tauriņa, Ilona Volkova, Ingrīda Kalna, Inta Ambrēna, Zigrīda Muceniece, Sanita Šķila, Gita Kūla, Elza Hofmane, Dace Prokofjeva.

Ieeja brīva!

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv, kā arī minēto iestāžu sociālo tīklu facebook.com,
twitter.com un instagram.com kontos.

 

 

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu