Izstāde "Francijas un sabiedroto ieguldījums cīņā par Latvijas neatkarību"

6. decembrī

15.00

Izstāžu galerija

Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā 6. decembrī plkst. 15:00 tiks atklāta Francijas vēstniecības Latvijā un Francijas institūta Latvijā sagatavotā izstāde “Francijas un sabiedroto ieguldījums cīņā par Latvijas neatkarību. 1918. – 1921.”. Izstādē būs apskatāmas 20 planšetes, kurās atainots šis Latvijas vēstures posms.

 

Ja 1918. gada 11. novembris iezīmē oficiālās Pirmā pasaules kara beigas, tad Latvijas neatkarības proklamēšana 1918. gada 18. novembrī, tieši pretēji, iezīmē virkni konfliktu, kuros cits citam pretī stāv latviešu nacionālie spēki, vācu brīvprātīgie un Sarkanā armija. Šī situācija spiež Latvijas Pagaidu valdību meklēt atbalstu pie Antantes uzvarējušajām lielvarām. Tā 1919. gads vairākos aspektos tiek veltīts Latvijas un Francijas kultūras, diplomātisko un militāro attiecību attīstīšanai.

Izstāde sastāv no 20 planšetēm, kuras atgādina, par šo Latvijas vēsturē nozīmīgo periodu, kad tā kopā ar saviem sabiedrotajiem cīnījās par savu neatkarību, lai visbeidzot tiktu starptautiski atzīta kā neatkarīga valsts.

 

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā skatāma no 6. decembra līdz 1. janvārim. Ieeja izstādē ir bez maksas. 

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu