Liliju ziedu izstāde 2017

No 12. līdz 15. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības namā jau piekto gadu pēc kārtas tika atklāta Liliju ziedu izstāde. Izstādi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams, sadarbībā ar liliju audzētāju biedrību "Lilium Balticum", kuras kolekcionāri, selekcionāri un ziedu audzētāji - Guntis Grants, Dāvids Hercbergs, Andris Krūmiņš, Aivars Laķis, Maruta Mirdza Audare un Anita Lupkina - uz izstādi bija atveduši dažādu šķirņu, mirdzošu krāsu, bagātīgu un karalisku formu reibinošu smaržu ziedus. 

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId1fa516b335

 

Izraēlas vēstniecības ziedojuma koncerts

15. maijā, atzīmējot savas valsts 69. neatkarības gadadienu, Izraēlas vēstniecība Liepājas Latviešu biedrības namā rīkoja labdarības koncertu, kurā uzstājās Izraēlas mūziķu duets – Mihaels Klinghovers (kontrabass) un Šani Inbara (ģitāra), kuri izpildīja nopietnu mūziku, bet kāds mūsdienu skaņdarbs – jaunas izraēliešu komponistes Šaharas Regevas "Dzejnieks" pat bija pasaules pirmatskaņojums. 

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdfafa06d1b7

 

 Pūtēju orķestru defilē konkurss 2017

20. aprīlī Liepājas Latviešu biedrības namā notika Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē programmu konkurss, kurā piedalījās Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pūtēju orķestris “Liepāja”, Siguldas valsts ģimnāzijas un mākslas skolas “Baltais Flīģelis” pūtēju orķestris “Sudrabskaņa”, Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris “Rota” un Valmieras valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris “Si Bemol”. 

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId245f26c98f

 

Lieldienas 2017

15. aprīlī liepājnieki un pilsētas viesi varēja apskatīt daudzveidīgo šķirņu trušu izstādi, kas veidota sadarbībā ar trušu audzēšanas saimniecību “Kalvenes trusis”. Bērni bija aicināti piedalīties arī radošajās darbnīcās. Izstādē bija skatāmi divdesmit dažādu šķirņu un nokrāsu dekoratīvie truši - Jaunzēlandes sarkanais, Lielā šinšilla, Baltakotainais, Lielais vācu tauriņš, zilais Flandrs, Jaunzēlandes baltais, Kalifornijas, dzeltenais Beļģu milzis jeb Flandrs, Baltie beļģu milži, Jaunzēlandes baltais u.c. šķirnes. Izstādes laikā “Kalvenes trusis” pārstāvji Lauris un Signe Tomsoni sniedza konsultācijas trušu audzēšanā un atbildēja uz interesentu jautājumiem.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdaca7a0650d

 

Ditas Lūses gleznu personālizstāde "Siesta"

6. martā Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā tika atklāta gleznotājas Ditas Lūses eļļas tehnikā radīto darbu kolekcija “Siesta”, kurā atspoguļota mākslinieces ilglaicīgā interese par telpu, gaismēnu, atmosfēru, un pagātnes daudznozīmīgo klātesamību šodienas mirkļos. 

Dita Lūse – starptautiski atzīta māksliniece, izglītību guvusi Latvijas mākslas akadēmijā un Viskonsīnas universitātē ASV. Sarīkojusi 24 personālizstādes Latvijā un ārpus tās, kā arī piedalījusies daudzās grupu izstādēs.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdb709e6c466

 

Gintas Stavrovskas gleznošanas studijas kopizstāde "Aizskapija"

1. martā Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē tika atklāta Gintas Stavrovskas gleznošanas studijas dalībnieku kopizstāde “Aizskapija”. Izstādē bija eksponēti mākslas darbi, kuros attēlotas ainavas, klusās dabas mākslas darbi, kā arī abstrakcijas, veidotas akrila tehnikā.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId3163214c46

 

Kultūras balva 2016

2017. gada 24. februārī, Liepājas Latviešu biedrības namā jau sesto reizi pasniedza Liepājas Kultūras balvu un tika nosaukti desmit spilgtākie notikumi un personības kultūrā pērn. Laureāti saņēma metālmākslinieka Reiņa Kuncīša darinātu statueti "Liedags". Ceremonijā balvas saņēmējus un kultūras nozares darbiniekus muzikāli priecēja dziedātāja Agnese Rakovska. Klātesošos uzrunāja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki Vilnis Vitkovskis un Gunārs Ansiņš, kā arī Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens. Pasākumu vadīja Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova. Liepājas Kultūras balva tiek pasniegta kopš 2012. gada un tās galvenais mērķis ir atbalstīt jaunu iniciatīvu rašanos un pateikties par nozīmīgiem un izciliem sasniegumiem Liepājas kultūras dzīvē.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIda14fd7bb59

 

 Guntas Krastiņas personālizstāde "Rozmarīns"

6. janvārī Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā tika atklāta mākslinieces Guntas Krastiņas personālizstāde "Rozmarīns”. Izstādē bija eksponēti mākslinieces pēdējā gada laikā tapušie darbi - viss rozmarīna toņos.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIde0ff8f23d8

 

Franču fotogrāfa Stefana Sudjēra izstāde "Latvijas ceļojums"

7. novembrī Liepājas Latviešu biedrības namā tika atklāta franču ceļotāja un fotogrāfa Stefana Sudjēra ceļojošā izstāde „Latvijas ceļojums” un tikšanās ar fotogrāfiju autoru. Apmeklētāji varēja sekot pa pēdām Stefanam Sudjēram, kas 26 dienās (2014. gadā) šķērsoja Latviju kājām virzienā no rietumiem līdz austrumiem, mērojot 556 km, fotogrāfijās atainojot dažādus lauku, mežu, lielceļu skatus un neskarto dabas ainavu skaistumu. S.Sudjērs sava pārgājiena laikā ir nakšņojis zem klajas debess, līdzi bija paņēmis telti, guļammaisu, drēbes, nazi un nedaudz pārtikas. Taču vissvarīgākais – līdzi bija fotoaparāts.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdb59d7f0fd5

 

 "NAC Latvija" atklātās Liepājas sacensības fitnesā un bodibildingā "Sadraudzības kauss" 

6. novembrī, Liepājas Latviešu biedrības namā pirmo reizi notika "NAC Latvija" atklātās Liepājas sacensības fitnesā un bodibildingā "Sadraudzības kauss". Pasākumā piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un citām valstīm. Sacensību dalībnieki startēja dažādās kategorijās ar atšķirīgiem sportistu augumu parametriem, svara un garuma attiecībām, kā arī atšķirīgiem vērtēšanas kritērijiem. Šāda mēroga sacensības Liepājā notika pēc aptuveni 20 gadu pārtraukuma.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdba00b1f187

 

Zviedru dienas Liepājā 2016

Zviedrijas dienu ietvaros Liepājā pirmo reizi Latvijā 26. oktobrī Liepājas Latviešu biedrības namā Zviedrijas vēstnieks Henriks Landerholms atklāja izstādes “AccessAbility” un “Design for Dignity”. Tās stāsta par Zviedrijas un Latvijas cilvēku personīgajiem stāstiem par līdzvērtīgu dzīvi un iekļaušanos sabiedrībā, par sapņiem, cerībām, bēdām, prieku, darbu, ģimenēm un mīļajiem.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId5dc88c8e84

 

Jenny May koncerts

1. oktobrī šarmantā dziedātāja Jenny May viesojās Liepājas Latviešu biedrības namā ar akustisko programmu “Sajūtu Mistērija” - klavieru pavadījumā, perkusiju un akustiskās ģitāras izpildījumā.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId58362503ba

 

Rasas Šulcas un Daces Dēliņas-Lipskas izstāde "Un vilks"

27. septembrī Liepājas Latviešu biedrības namā atklāja mākslinieču Rasas Šulcas un Daces Dēliņas-Lipskas izstādi “Un vilks”. Atsaucoties uz pasaku par Sarkangalvīti, izstāde ir par neparastajām attiecībām ar savu "iekšējo zvēru", sastopot to klusā meža ielokā.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId16a3ffe961

 

 Mākslas projekts "10 m zem ūdens"

2016. gada 9. septembrī Liepājas Latviešu biedrības namā tika atklāts mākslas projekts "10 m zem ūdens", kurā piedalījās desmit dažādos medijos strādājoši mākslinieki, fotogrāfi, gleznotāji un grafiķi. Mākslas darbi tika veidoti iedvesmojoties no Diānas Sus dzejas un mūzikas. 

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId7c757dbab0

 

Gladiolu ziedu izstāde 2016

No 25. līdz 27. augustam Liepājas Latviešu biedrības namā bija skatāma Gladiolu ziedu izstāde, kurā apmeklētājus priecēja neskaitāmu nokrāsu gladiolu ziedu šķirnes, kas izaudzētas Liepājā un visā Kurzemes reģionā, kuras uz izstādi bija atveduši kolekcionāri, selekcionāri un gladiolu kultūras entuziasti – Laimonis Zaķis, Gunta Jēkabsone, Visvaldis Vinķelis, Juris Bāze, Raimonds Puriņš, Imants Ziemelis, Ērika Ozere un Gaida Kalnīte.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId7e70ba514b

 

 Atjaunoto Biedrības nama galeriju atklāj ar Aijas Klintsones personālizstādi "LAIKS"

8. augustā atjaunotās Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijas durvis vaļā vēra bijušās liepājnieces – stikla mākslinieces Aijas Klintsones (Vilmanes) personālizstāde “LAIKS”, kurā apmeklētāji varēja apskatīt neatkārtojamus, mākslinieces pašas lolotus stikla meistardarbus.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId9b425ca6d7

 

Raita Karlsona fotoizstāde "Īsstāsti"

2. augustā Liepājas Latviešu biedrības namā tika atklāta liepājnieka-fotogrāfa Raita Karlsona pirmā personālizstāde "Īsstāsti". Izstādē bija apskatāmas 15 melnbaltas fotogrāfijas, kuras fotogrāfs uzņēmis pēdējo 2 gadu laikā.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId04159ed712

 

 Liliju ziedu izstāde 2016

No 13. līdz 16. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē liepājniekus un pilsētas viesus priecēja karaliskās lilijas – vienas no vissenākajiem kultūraugiem pasaulē. Jau ceturto gadu Liliju ziedu izstādi organizē Biedrības nams, sadarbībā ar liliju audzētāju biedrību "Lilium Balticum", kuras kolekcionāri, selekcionāri un ziedu audzētāji - Guntis Grants, Dāvids Hercbergs, Andris Krūmiņš un Aivars Laķis apmeklētājus priecēja ar dažādu šķirņu, mirdzošu krāsu, bagātīgu un karalisku formu reibinošu smaržu ziediem. Šogad tika izstādītas īpaši daudz izcili smaržīgās trompetlilijas, nesmaržīgās un īpaši izturīgās Āzijas grupas lilijas.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId7a978f04f4

 

Brēmenes jauniešu simfoniskā orķestra koncerts

27. jūnijā Liepājas Latviešu biedrības namā uzstājās Brēmenes jauniešu simfoniskais orķestris. Pasākuma apmeklētājiem bija iespējams dzirdēt F. Mendelsona vijoļkoncertu un A. Bruknera 9. Simfoniju D minorā. Koncertā uzstājās arī soliste Charlotte Anna Helene Freitag un tās diriģents – Martin Lentz. 

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId86b36395d4

 

Īrisu ziedu izstāde 2016

No 9. līdz 11. jūnijam, Liepājas Latviešu biedrības namā varēja apskatīt vairāk kā 100 dažādu šķirņu ziemcietīgāko un Latvijas klimatam piemērotāko īrisu ziedu. Ziedus apskatei piedāvāja Latvijas Gladiolu draugu kluba prezidents Laimonis Zaķis, valdes locekles Ilga Vinķele, Gunta Jēkabsone, kā arī Dzintra Jurevica, u. c. biedri.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdbcfb170f32

 

Kultūras balva 2015

2016. gada 4.martā Liepājas Latviešu biedrības namā notika Liepājas Kultūras balvas 2015 pasniegšanas ceremonija. Kultūras nozares darbiniekus un Kultūras balvas nominantus muzikāli priecēja Aija Vītoliņa un muzikālā apvienība “Tango Sin Quinto”. Klātesošos uzrunāja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis un Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens. Kopumā tika godināti deviņi Kultūras balvas 2015 laureāti. 

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdfa9034be2e

 

 Līvas Kaprāles personālizstāde "Maza brēka - liela vilna"

Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā atklāta unikāla jaunās mākslinieces Līvas Kaprāles izstāde ''Maza brēka - liela vilna''. Pārfrāzētajā teicienā, kas izvēlēts kā izstādes nosaukums, paslēpta norāde uz autores iecienītāko tekstiltehniku - vilnas filcēšana. 

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIde14f0f8ea3

 

 Koncertuzvedums "Karmena"

Liepājas Latviešu biedrības namā izskanēja koncertuzvedums "Karmena", kura pamatā ir klasiskais stāsts par kaismīgo čigānu meiteni vārdā Karmena. 

Pasākuma viesi tika aicināti gremdēties autentiskās, tikai Spānijas dienvidu autonomajā komūnā Andalūzijā (Andalucía) sastopamajās kultūras tradīcijās.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId385a14d18d

 

Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina koncerts "100 gadi ar Piafu"

Liepājas Latviešu biedrības namā izskanēja Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina radītā unikālā slavenās franču dziedātājas simtgadei veltītā koncertprogramma “100 gadi ar Piafu”. Unikālā programma apvienoja gan Piafas leģendārākos hītus un īpaši ekspresīvās pēdējo gadu dziesmas, kas Latvijā tiks izpildītas pirmo reizi, gan arī klasisko mūziku, kas skanējusi Piafas dzīves laikā, iedvesmojusi viņu un radījusi atmosfēru 20. gadsimta Parīzē – Ravēls, Satī, Stravinskis un Debisī.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdb0f02184ee

 

SVĒTKU KONCERTS "Liepājas Latviešu biedrības nama 80"

2015. gada 23. oktobrī plkst. 19.00, kā viens no Liepājas Latviešu biedrības nama jubilejas mēneša pasākumiem, norisinājās koncerts “Liepājas Latviešu biedrības namam 80”. Jubilejas koncertā piedalījās Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā, Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un Ritma grupa – Māris Kupčs (ģitāra), Aivars Meijers (basģitāra), Vilnis Krieviņš (sitamie instrumenti). Koncertā skanēja Latvijas Nacionālās Operas solistu – Jolantas Strikaites-Lapiņas, Andra Lapiņa un Armanda Siliņa – balsis, savukārt, akordeona solo spēlēja Inita Āboliņa, bet vijoles solo – Liepājas Simfoniskā orķestra vijolniece un 1. vijoļu grupas koncertmeistare Līga Baltābola. 

Koncerta programmu īpaši šai jubilejai veidoja koncerta mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala, uzklausot Liepājas Latviešu biedrības nama vēlēšanos, lai 80-tās jubilejas koncertā izskan latviešu klasiskās mūzikas pērles, tautā visiemīļotākie skaņdarbi. 1. daļā tiks atskaņota ievērojamo Latvijas komponistu – Jāzepa Mediņa, Emīla Dārziņa, Imanta Kalniņa un Artūra Maskata – mūzika, bet noslēgumā būs dzirdama pasaules slavu ieguvušā vācu komponista Karla Orfa 1934. gadā uzrakstītā kantāte "Carmina Burana".

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdb99da1f043

 

RETRO SVĒTKU BALLE "Liepājas Latviešu biedrības nama 80"

2015. gada 17. oktobrī plkst. 20.00 Liepājā sākās Retro svētku balle “Liepājas Latviešu biedrības namam 80”, kas tika aizvadīta 30-to gadu stilā. Šī Biedrības nama balle bija vēl greznāka kā ierasts – balles viesi tika sagaidīti ar izritinātu sarkano paklāju un cienāti ar lielo svētku torti, bet dzīvā mūzika skanēja līdz pat 3.00 naktī. Par muzikālajiem priekšnesumiem gādāja Bellaccord Tanzorchester (Rīga), Andris Ērglis, Jānis Strazds, Māris Kupčs un Toma Bokuma grupa. Balles viesus sagaidīja Liepājas ceļojošais cirks “Beztemata”, kuri pasākuma laikā sniedza dažādus priekšnesumus.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdb0af2c58d9

 

Liepājas Latviešu biedrības nama 80 gadu jubilejas izstādes atklāšana

1935. gada 27. oktobrī durvis vēra jaunuzceltais Liepājas Latviešu biedrības nams, un 2015. gadā tas svin 80. jubileju. Par jubilejas mēnesi pasludināts oktobris, bet svētku programmu ievada Liepājas mākslinieku savienības "Mākslas kolēģi" izstāde. Mākslas kopaina biedrības nama jubilejas izstādē veidojusies plaša, tajā aplūkojams 17 autoru mākslinieciskais rokraksts - dabas, jūras un pilsētas ainavās, portretos, klusajās dabās. Visa jubilejas mēneša garumā apmeklētāji varēs apskatīt mākslinieku Benitas Bitānes, Alda Kļaviņa, Pētera Taukuļa , Irinas Tīres, Guntas Krastiņas, Vijas Rubenes, Renāra Šlisera, Māra Uldriķa, Vikas Štrauhas, Inetas Ķergalves, Brigitas Pomerantes, Andra Millera, Ilzes Krūmiņas-Karlsones,  Jāņa Judina, Daces Dēliņas-Lipskas, Ilzes Eniņas, Mairas Markuševskas radītos darbus.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId52bdd4bda6

 

Jauktā kora Laiks 10. jubilejas koncerts "Atļaut laikam piepildīties"

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris LAIKS (diriģente un mākslinieciskā vadītāja Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe) 2015. gadā svin 10 gadu jubileju, atzīmējot to kopā ar draugiem un domubiedriem, kuri bijuši kopā ar kori tā veidošanās un augšanas ceļā līdz šim.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId5d9082095e

 

Džeza dienas 2015 "LIEPĀJAS MOSTAS DŽEZAM"

Par godu Liepājas 390 gadu jubilejai Liepājas Džeza dienās uzstājās liepājnieki un Liepājas skarti mūziķi. Tāpēc Liepājas Džeza dienas atklāja jauns mūzikas projekts - „Liepāja mostas džezam”. Koncertā skanēja džeza klasikas un popmūzikas skaņdarbi, kā arī liepājnieka, pianista Ulda Marhilēviča dziesmas popmūzikas un džezroka ritmos kopā ar Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas Big Band un zēnu kori, Liepājas TMKC jaukto kori „Laiks” un solistiem Katrīnu Kabiņecku, Andri Ērgli un Baibu Skursteni – Serdiuki.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId68792c039e

 

Pirmo reizi Liepājā STARPTAUTISKĀ DEKORATĪVO DZĪVNIEKU IZSTĀDE

Liepājniekiem un pilsētas viesiem Lieldienu noskaņu bija iespēja radīt, apmeklējot eksotisko dzīvnieku izstādi Liepājas Latviešu biedrības namā. Ģimenēm ar bērniem, kā arī ikvienam dzīvnieku mīļotājam noteikti šajā dienā bija vērts iegriezties Latviešu biedrības namā, kur varēja apskatīt dekoratīvos un pasta baložus, vistas, trušus un vēl dažādus citus dekoratīvos mājdzīvniekus.
Izstādē piedalījās Lietuvas dekoratīvo putnu audzēšanas asociācijas vadītājs Arturas Kondrotas, Palangas baložu audzētāju kluba vadītājs Reinoldas Liaudianskas, baložu audzētājs Rimantas Beneta, Latvijas sīkdzīvnieku biedrība "Trusis un citi", kā arī Liepājas baložu audzētāju klubs.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdfb7296cdcc

 

Pianisma festivāla atklāšanas NOSLĒGUMA KONCERTS

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId686f564e17

 

Pianisma festivāla koncerts "MUZIKĀLĀS ROTAĻLIETAS"

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId0af47f46e7

 

Pianisma festivāla atklāšanas koncerts "MANAI LIEPĀJAI"

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId14f378b077

 

Ziemassvētku laiks Liepājas Latviešu biedrības namā

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId5be7d81030

 

Mākslinieces Guntas Krastiņas izstāde Biedrības nama Izstāžu galerijā

Gunta Krastiņa ir profesionāla māksliniece, mākslas maģistre. Rucavā vada mākslas studiju bērniem  un ir mākslas biedrības ’’Impasto’’ valdes priekšsēdētāja. Gunta Krastiņa daudz un radoši strādā, piedalās izstādēs, plenēros, simpozijos. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās ASV, Kanādā, Austrijā, Vācijā, Čehijā un Latvijā.
Darbi radīti īpaši unikālā tehnikā, kurā izmantoti tašisma un puantilisma pamatelementi. G.Krastiņa savos darbos izmanto indigo un tio-indigo krāsas, kuras simbolizē Mūžīgo un Bezgalīgo.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId1489bb49e0

 

LIELĀ DZINTARA spāru svētki

30. augustā koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" notika koncertzāles "Lielais Dzintars" spāru svētku koncerts. Īpaši šim notikumam par godu komponists Kārlis Lācis radījis darbu "Liepājas koncerts 42.195". Spāru svētku koncerta programmā iekļauti divi skaņdarbi: Jura Karlsona Koana un Kārļa Lāča Liepājas koncertsflautai, obojai un orķestrim "42.195" (pirmatskaņojums).
Koncertā piedalījās solisti Miks Vilsons (flauta) un Pēteris Endzelis (oboja), Liepājas Simfoniskais orķestris, pie diriģenta pults – Atvars Lakstīgala.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId640ecca265

 

"LĪVU" lielkoncerts "NEZĀLES NEIZNĪKST"

Dažādu paaudžu "Līvu" mūziķi, viņu draugi, līdzgaitnieki un grupas mūzikas cienītāji 29.augustā pulcējās Liepājas koncertestrādē "Pūt, vējiņi!", kur notika lielkoncerts "Nezāles neiznīkst" un tika atklāts grupai veltīts vides objekts "Spoku koks".
Koncertā piedalījās Igo, Juris Pavītols un grupa, Vilnis Krieviņš, Tomass Kleins, Guntars Mucenieks, Virga, "Hard Orchestra", Liepājas brāļi, grupa "Sērkociņcehs", Liepājas ģitāristu ansamblis, Olga, grupa "COLT", Fēlikss Ķiģelis, Aija Andrejeva, Elvis Grodums, Jānis Buķelis un citi. Pasākumu vadīja Andris Freidenfelds.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId7762535d64

 

Karalisko gladiolu ziedu izstāde

Trīs dienu garumā, no 22. līdz 24. augustam, Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi tika aicināti apskatīt majestātiskās un cēlās rudens puķu karalienes - gladiolas. Arī šogad gladiolas neskaitāmās nokrāsās iezaigoja Liepājas Latviešu biedrības nama foaje, kur bija apskatāmas vairāk kā 100 dažādu ziedu šķirnes. Jau piekto reizi gladiolu izstādi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.
Ekspozīcijā varēja iepazīties ar vairāku Latvijas selekcionāru - Laimoņa Zaķa, Visvalža Vinķeļa un Jura Bāzes, kā arī ar kolekcionāru - Raimonda Cīruļa, Raimonda Puriņa un citu audzētāju sarūpētajiem gladiolu ziediem. Izstādē apmeklētāji saņēma lietpratēju konsultācijas par gladiolu audzēšanu un šķirņu izvēli, kā arī iegādājās sirdij tīkamākos gladiolu sīpolus, lai jau nākamajā rudenī varētu priecāties par šiem karaliskajiem ziediem arī savā dārzā

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIda10c94ca76

 

IĻĢU 33. dzimšanas dienas koncerts koncertestrādē "Pūt, vējiņi!"

Koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" ar koncertprogrammu "Tumša nakts, zaļa zāle" viesojās postfolkloras grupa IĻĢI. Koncerts iekļausies "Ilģu" 33. dzimšanas dienas koncertsērijā, ielīksmojot visu paaudžu klausītājus."
Mums ļoti patīk skaitlis "3", kas latviešu folklorā ir viens no visvairāk apspēlētajiem, arī – viens no maģiskākajiem cipariem," saka IĻĢU dibinātāja un vadītāja Ilga Reizniece.
33. dzimšanas dienas koncertā "Iļģi" muzicēja piecatā: Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels, Gatis Gaujenieks, Egons Kronbergs un Mārtiņš Linde. Koncertā piedalījās arī īpaši viesi un grupas draugi - popgrupa "Tev un man".

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIda2dc917fd4

 

Senas dziesmas jauno zvaigžņu mirdzumā

10.augustā notika Noras Bumbieres piemiņas koncerts "Senas dziesmas jauno zvaigžņu mirdzumā". Koncertā Edgara Jassa vadīto mūziķu pavadījumā uzstājās Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Māra Bumbiere, Ira Krauja-Dūduma, Normunds Rutulis, Sabīne Berezina, Samanta Tīna, Rūta Dūduma, Emīls Balceris, Katrīna Bindere un Roberto Meloni. Sirsnīgā gaisotnē izskanēja populāras 70. un 80.gadu latviešu estrādes dziesmas jaunā interpretācijā, kā arī dziesmas no jauno izpildītāju repertuāra.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIda3fae17914

 

 Izrāde "Gribu bērnu!" koncertestrādē "Pūt, Vējiņi!"

Koncertestrādē "Pūt, Vējiņi!" viesojās muzikāla un pozitīva izrāde "Gribu bērnu!", ko tās veidotāji, izrāžu apvienība "Panna", nodēvējuši par juteklisku komēdiju normāliem cilvēkiem, jeb demogrāfisko sprādzienu divās daļās. Izrādes iecere ir radīt pozitīvas emocijas, rosināt sabiedrību aktīvāk iesaistīties demogrāfiskās situācijas uzlabošanā, uzdrošināties pieņemt lēmumus un domāt par labo. Lomās: tautā mīlētie aktieri Ģirts Ķesteris, Maija Doveika, Marija Bērziņa un Aldis Siliņš.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdb0c75cb593

 

Liliju ziedu izstāde

No 17. līdz 19. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi tika aicināti baudīt karalisko liliju ziedu skaistumu izstādē. Jau otro gadu liliju ziedu izstādi organizēja Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar liliju audzētāju biedrību "Lilium Balticum", kuras kolekcionāri un selekcionāri uz izstādi bija atveduši dažādu šķirņu, mirdzošu krāsu, karalisku formu un reibinošu smaržu ziedus. Liliju ziedu izstāde Biedrības namā jau kļuvusi par vasaras tradīciju. Laika apstākļi šogad dārzkopjus nav lutinājuši, tomēr, par spīti dabas untumiem, izstādē bija skatāmi vairāk nekā 100 dažādu šķirņu un nokrāsu ziedi, kuri izaudzēti kolekcionāru un selekcionāru dārzos Ogrē, Ķekavā, Tukumā, Jelgavā un citviet Latvijā. Izstādītas bija gan nesmaržīgās un īpaši izturīgās Āzijas grupas lilijas, gan izcili smaržīgās trompetlilijas, kā arī citu grupu lilijas, kas Biedrības namā ienesa vasarīgas vēsmas.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId332f4e1622

 

Sandras Ūpes personālizstāde "Tuvā atsvešinātība"

Līdz 31. jūlijam Liepājas Latviešu Biedrības namā skatāma Sandras Ūpes foto izstāde "Tuvā atsvešinātība''. Tajā apskatāmi ap 30 darbi, kuri tapuši pēdējo četru gadu laikā. "Manas bildes dzīvo savu dzīvi. Kā pusaudži, palaisti lielajā pasaulē. Protams, man ir atmiņu saite ar katru mirkli, kuru esmu apturējusi, bet attēli tagad veido savu kontaktu ar skatītāju. Paliek mana interpretācija tam laikam, tai vietai un situācijai. Ir tuvums un reizē atsvešinātība." - tā par savu izstādi saka Sandra Ūpe. Daļa no darbiem kuri ir izstādīti Liepājā, ir guvuši panākumus starptautiskajos konkursos un tagad tiek nodoti vērtēšanai liepājniekiem. Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId047bbfd881

 

Aleksandra Belševica personālizstāde "Vējš astēs"

Līdz 31.jūlijam Izstāžu galerijā skatāma Aleksandra Belševica personālizstāde "Vējš astēs". Aleksandrs Belševics, metālkalējs, kurzemnieks. Visai plašs mākslinieciskās metālapstrādes diapazons no dek. lietišķiem kalumiem, latviešu ornamentikas, turpinot ar viduslaiku ieročiem, iekārtu aprīkojumu, darbu restaurācijā, balvām, medaļām, līdz avangardam, modernismam. Viņu fascinē minimālisms, mazās formas, iespēja koncentrēt salīdzinoši lielu domas, izjūtu sakopojumu mazā virsmas laukumā, materiāla apjomā. Mākslinieks vienmēr gandarīts  par iespēju izstādīties Liepājā, pilsētā kas atvērta vējiem, sirdīm, prātiem. 

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId94975bc48f

 

Īrisu ziedu izstāde

Trīs dienu garumā, no 5. līdz 7. jūnijam, Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi tika aicināti apskatīt agrīnos augsto bārdaino īrisu šķirņu ziedus. Jau tradicionāli īrisu ziedu izstādi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību. Izstādē bij apskatāmi vairāk kā 100 dažādu šķirņu ziemcietīgāko un Latvijas klimatam piemērotāko īrisu ziedi, kurus uz Liepāju bija atveduši ziedu selekcionāri Ilga Vinķele, Aleksandrs Muhlinkins, Laimonis Zaķis, Andrejs Bērziņš, Juris Bāze, kolekcionāri Gunta Jēkabsone un Dzintra Jurevica, kura uz izstādi bija atvedusi arī 23 šķirnes peoniju ziedu.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdc6219d38b2

 

Mazuļu rāpošanas sacensības "BRAŠAIS RĀPOTĀJS"

“Brašais rāpotājs” bija atraktīvas sacensības pašiem mazākajiem, kuri jau rāpo, bet vēl nestaigā. Brašajiem rāpotājiem bija jāpieveic 10 metru distance. Kā pamudināt mazo kustēties vajadzīgajā virzienā un sasniegt finiša līniju – tas vecāku un līdzjutēju ziņā. Pirms pasākuma un tā laikā par publikas izklaidēšanu un iepriecināšanu rūpējās “Yamahas” skolas pasniedzējas un audzēkņi.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdfe79dff92d

 

VAKANČU GADATIRGUS

14. maijā norisinājās trešais Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotais Vakanču gadatirgus.Vakanču gadatirgū Liepājā darbiniekus sev meklēja vairāk nekā 35 Kurzemes uzņēmumi, to vidū Ventspils metināšanas rūpnīca, "Latvijas Mežu apsaimniekotājs", AS "Ventspils tirdzniecības osta", Valsts sociālās aprūpes centrs "Kurzeme", SIA "IK Čilija Pizza", SIA "Lattelecom BPO" u.c. 

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId10127b6d14

 

Tulpju un narcišu ziedu izstāde

No 1. līdz 4. maijam Liepājas Latviešu biedrības namā notika tulpju un narcišu ziedu izstāde. Izstādē bija aplūkojamas ne vien 60 šķirņu tulpju un narcišu ziedi, bet arī Liepājas Ezerkrasta sākumskolas skolēnu zīmējumu izstāde, kurā attēloti pavasarīgie ziedi un pausti novēlējumi Latvijai neatkarības atjaunošanas svētkos.
Izstādes laikā bija sastopama sīpolpuķu sekecinētāja, kura ik vienam interesentam sniedza konsultāciju par šo ziedu audzēšanu un piedāvāja gladiolu, liliju, ķirzakastes un citu ziedu sīpolus. 

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId439240c43a

 

Dejas dienas 2014 koncerts

Jau ceturto gadu pēc kārtas Liepājas Latviešu biedrības namā notika studijas «Horeo» organizēts starptautiskajai Dejas dienai veltīts koncerts, kur bija iespējams baudīt dažādību, ko sniedz dejas māksla. Koncertā piedalījās: Liepājas Bērnu un jaunatnes centra netradicionālo deju studija «Arabeska», Liepājas Baleta un Deju studija, deju studija „Extra”, studija «Horeo», fitnesa centra "Olymp sport" deju grupa “Pantera”, deju studija “Rotaļa”, Liepājas tautas mākslas un kultūras centra tautas deju ansamblis „Rucavietis”, „Liepājas Tango projekts” un Zanes Kugrēnas Deju studija.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId7cbfea36e4
 

 

22. Starptautiskā PIANISMA FESTIVĀLA noslēguma koncerts

Festivāls noslēdzās ar koncertu, kurā skanēja A. Panufņika, S. Rahmaņinova un R. Štrausa opusi un kurā piedalījās Liepājas Simfoniskais orķestris Luca Kēlera vadībā kopā ar pianisti Guodu Gadvilaiti no Lietuvas, Maceju Gžibovski no Polijas un Daniēle Petralia no Itālijas.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId86606b4380
 

 

22. Starptautiskā PIANISMA FESTIVĀLA pianisma ikonas

Koncerta zvaigznes bija joprojām koncertējošais austriešu pianisma leģenda Pauls Badura-Skoda un jaunais izcilais baltkrievu pianists Rostislavs Krimers. Abu mākslinieku izpildījumā tika atskaņoti Mocarta un Šūberta skaņdarbi.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId2c119a3a40
 

 

22. Starptautiskā PIANISMA FESTIVĀLA franču džezs

Ansamblis no Francijas pianista Batista Trotiņona vadībā kopā ar ekstravaganto un spilgto dziedātāju Žannu Adedu sniedza ieskatu franču džeza smalkumos.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdadabb6d604
 

 

22. Starptautiskā PIANISMA FESTIVĀLA atklāšanas koncerts

Piedalījās Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Atklāšanās koncerta solisti: Georgijs Osokins, Vestards Šimkus un trio "Art-i-shock" (Agnese Egliņa/klavieres, Elīna Endzele/sitaminstrumenti, Guna Āboliņa/čells).

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId9b7d4b5a3c

 

Grupas BIG AL & THE JOKERS koncerts

2014-ajā gadā aprit gads kopš grupas „Big Al &The Jokers”   dibināšanas. Un šo zīmīgo notikumu grupa ir nolēmusi atzīmēt ar koncertu tūri pa Latvijas pilsētām. „Big Al &The Jokers” - tie ir deviņi atraktīvi mūziķi, viena no retajām Latvijas grupām, kas uzstājas tik lielā sastāvā ar pilnu pūtēju sekciju, padarot iespējamas sarežģītas labāko swing, rhythm’n’blues, rock’n’roll skaņdarbu interpretācijas. Pie klavierēm - grupas mākslinieciskais vadītājs, virtuozais Romāns Vendiņš, bungas spēlē dzīvā leģenda Villijs Strods, ģitāra - Juris Skrajāns, savukārt pie kontrabasa vienmēr labvēlīgais Pēteris Liepiņš.  Pūtēju rindas nemainīgas - saksofonisti Eduards Raubiško, Zintis Žvarts, trompete - Sandris Skeranskis, trombons - Uldis Ziediņš. Un, protams, neiztikt bez grupas „sejas” un kvalitātes zīmes – atraktīvā dziedātāja -Aļģirdas Šuminskas jeb Big Al! Koncerta īpašais viesis Ieva Karēvica.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId3fc4ab2a5e

Valentīndienas balle "TEVI MĪLOT..."

Liepājas Latviešu biedrības nams aicināja svinēt mīlestības dienu Valentīndienas ballē „Tevi mīlot …” . Kaislīgas muzikālās notis ieskandināja romantiskā grupa no Ventspils „Zvaigžņu lietus”. Šķietamus brīnumus un neparastus trikus demonstrēja populārās Pecolli iluzionistu skolas jaunais talants – Krišs, kura izspēlētie triki pārsteidza un radīja īpaši maģisku mīlestības atmosfēru. Balles gaisotne atgādināja, ka mīlestība ir visspēcīgākā enerģija Visumā, kas rada lielākos pasaules brīnumus.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId1eb250a914

 

21. Starptautiskā PIANISMA ZVAIGŽŅU FESTIVĀLA noslēguma koncerts

Liepājas Simfoniskais orķestris muzicēja kopā ar ārvalstu viesiem – pieredzes bagāto īru pianistu Maiklu O’Rurku, uzlecošo lietuviešu zvaigzni Kasparu Uinsku, kas jau sniedzis augstu novērtētus koncertus pasaules slavenākajās koncertzālēs, un Aleksandru Lubjancevu – vairāku starptautisku konkursu uzvarētāju, kura dēļ 2011. gadā Čaikovska konkursā izcēlās plašu rezonansi pasaules presē guvušais žūrijas skandāls.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdcd5ed5c699

21. Starptautiskajā PIANISMA ZVAIGŽŅU FESTIVĀLĀ Džūliana Džozefa džeza trio

Koncertu sniedza britu džeza pianista Džūliana Džozefa trio. Kaut pats meistars Liepājā viesosies jau ceturto reizi Tā bija unikāla iespēja Liepājā dzirdēt Atlantijas okeāna kreisā krasta džezmeni muzicējam ar savu slaveno trio (basists Džaspers Hoibijs un bundzinieks Marks Mondesirs).

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId388240f896

 

21. Starptautiskā PIANISMA ZVAIGŽŅU FESTIVĀLA atklāšanas koncerts

Koncertā piedalījās spoži latviešu pianisti – viens no erudītākajiem klavierspēles pedagogiem Latvijā, ievērojams latviešu vidējās paaudzes pianists Juris Kalnciems, viens no Latvijas spožākajiem jaunajiem pianistiem ar starptautiski atpazīstamu vārdu Andrejs Osokins un apbrīnojami enerģiskā, temperamentīgā un reizē smalkā Agnese Egliņa, kas savā dzimtajā Liepājā pirmatskaņos Kārļa Lāča Klavierkoncertu.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId6a819dc654

 

Džeza dienas Liepājā

Džeza dienas Liepājā tika atklātas ar grupas "Pieneņu vīns" uzstāšanos Liepājas Latviešu biedrības namā.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdd87d4f0a26

 

Svētki dārzkopjiem "PAVASARIS ZIEDOS"

Ik pavasari Liepājas Latviešu biedrības nams Rožu laukumā organizē svētkus dārzkopjiem "PAVASARIS ZIEDOS" Šajos svētkos, placis pie Liepājas Latviešu biedrības nama kļūst par satikšanās vietu stādu audzētājiem un dārzu mīļotājiem. Plašā sortimentā ir atrodami visdažādākie stādāmie materiāli, dekoratīvie elementi dārzam, augsnes bagātinātāji un dārza inventārs. Šie svētki ir kļuvuši par tradīciju un gaidītu pavasara notikumu katrā mājsaimniecībā.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId23bbae21e0

 

Ziedu izstādes Liepājas Latviešu biedrības namā

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina liepājniekus un pilsētas viesus baudīt ziedu skaistumu liliju, īrisu, gladiolu un citu ziedu izstādēs.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIde189f87641

 

Igo jubilejas koncerts "Mani 50" koncertestrādē "Pūt, Vējiņi!"

Leģendārais dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo, svinēja apaļu jubileju, ko krāšņi atzīmēja ar 3 koncertu ciklu, kuram dots nosaukums «MANI 50». Īpaša jubilejas dāvana pazīstamajam dziedātājam bija koncerts dzimtajā pilsētā Liepājā.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdceb0145117

 

Ziemassvētku koncerts "Tik viegli un balti"

Pazīstamas un mīļas melodijas, stāsti par Ziemassvētku brīnumu un gaiša noskaņa, par kuru gādāja iemīļotie dziedātāji Aija Andrejeva (Aisha) un Normunds Rutulis, mūziķi Jānis Strazds (klavieres, taustiņinstrumenti), Māris Kupčs (ģitāra), Māris Zīlmanis (perkusijas, sitaminstrumenti), Aivars Meijers (kontrabass), Zane Šteinberga un Artūrs Čukurs (piebalsis). Lielajiem māksliniekiem pievienosies arī bērnu vokālā studija "Tev un man".

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIdc2c89c2af1

 

Balle "Karstā Kairas nakts"

Dejas soļos, mūzikas ritmā un austrumnieciskajā šarmā norisinājās balle "Karstā Kairas nakts". Tās īpašie viesi bija free-style percussion stila aizsācēji Latvijā – muzikālā apvienība “Pulsa efekts” no Rīgas. Balle tapusi sadarbībā ar Liepājas baleta un deju studijas Austrumu deju izpildītājām un to vadītāju Ingrīdu Lūri.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIddb06e374a5

 

Izstāde "Liepājas uzņēmējs"

Izstādē varēja novērtēt pašmāju ražotās preces, iepazīties ar dažādu pakalpojumu sniedzēju, banku un apdrošināšanas firmu piedāvājumu.

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeIda993cec728

 

Lielmutis Fricis un Lielmute Marta

"Reiz Pilsētā dzīvoja cilvēks, kuru sauca Lielmutis Fricis. Viņš vienmēr skatījās patiesībai acīs un teica tieši to, ko domāja. Kādu dienu, kad Lielmutis Fricis bija devies nopirkt saldējumu, Pilsētā sacēlās stiprs vējš."

View the embedded image gallery online at:
http://biedribasnams.lv/galerija#sigFreeId4cb10e8d47