Kungu kvartāla “Garšas ceļojuma” sezona tiks noslēgta ar “Ķirbju balli”

Pēc gozēšanās vasaras saulē, rudenim iestājoties, lielās ogas – ķirbji, nu tiek celtas goda vietā, tāpēc Liepājas Latviešu biedrības nams 2. septembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00 aicina brīvdienas pavadīt kopā ar ģimeni Kungu ielas radošajā kvartālā (Liepājā, Kungu ielā 24), kurā norisināsies “Ķirbju balle”. Pasākumā paredzēts mājražotāju un amatnieku tirdziņš, radošās darbnīcas, izzinošas lekcijas un meistarklases, ķirbju izstāde, muzikāli priekšnesumi un lustīgi danči.

 “Ķirbju ballē” vietējo mājražotāju Zaļajā tirdziņā varēs iegādāties zemnieku dārzos izaudzētos labumus, ķirbjus, smeķīgus gardumus un čaklo amatu meistaru darinājumus.

Par svētku noskaņojumu un jestriem deju soļiem parūpēsies folkloras kopa “Kokle” no Rīgas un muzikālā apvienība “Gan Gan”, kuri Kungu kvartālā viesosies pirmo reizi. Abas etno grupas apmeklētājus priecēs ar dažādu Latvijas etnogrāfisko novadu tautas dziesmām un dančiem - spēlējot vijoles, mandolīnas, stabules, akordeonu, ritma instrumentus, akustiskās ģitāras, cimboli, cītaru un arī dūdas, par kuru melodijām parūpēsies grupa “Gan Gan”.

Paralēli svētku tirdziņam tiks iekurts arī Kungu kvartāla pavards, kur uz dzīvās uguns gatavosies ķirbju-sēņu biezzupa un tiks pagatavota ķirbju marināde, kuras pagatavošanas procesā varēs līdzdarboties ikviens apmeklētājs. Tāpat pasākuma laikā būs apskatāma plaša dažādu šķirņu ķirbju kolekcijas izstāde, kas tiek organizēta sadarbībā ar Z/S “Kliblapsas”.

Starp Ķirbju balles svētku aktivitātēm būs arī ģimenēm draudzīgas radošās darbnīcas – “Veselīga uztura kalendāra izveide” un lielformāta spēle “Esi vesels”.

Z/S “Kliblapsas” pārstāve Ilze Venterzute no Tukuma sniegs lekciju par ķirbju nozīmi cilvēku veselībai, dalīsies savā pieredzē par ķirbju audzēšanu un interesantiem faktiem par šo pasaules lielāko ogu. Taču uzņēmums “On Plate” interesentiem sniegs ieteikumus par veselīga uztura pamatprincipiem un ekonomisku iepirkšanos.

Apmeklētāji, kuri visas Kungu ielas radošā kvartāla sezonas laikā viesojās vismaz četros no pavisam kopā sešiem pasākumiem un saņēma savā kuponā zīmoga atzīmes, piedalīsies Liepājas un apkārtnes uzņēmumu dāvāto balvu izlozē, kura notiks ap plkst. 13.00.

Ar šo svētku sarīkojumu Kungu ielas radošajā kvartālā noslēgsies bagātīgais garšas ceļojums visas vasaras garumā, kurš norisinājās Liepājas Latviešu biedrības namam sadarbojoties ar biedrību “ETNO Liepāja”.

Pasākumu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija, Liepājas Olimpiskā centra Baseins&SPA, “BB Wakepark”, “Quest House Liepāja”, atpūtas vieta “Gailišķe”, “Archery Liepaja”, “Zumba fitness Liepāja”, “Niknās laivas”, Z/S “Kliblapsas”. ”Meistarklases tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” ietvaros.

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu