Ziedu izstāžu sēriju Biedrības namā atklās tulpes un narcises

Trīs dienu garumā, no 18. līdz 20. maijam, Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt vienus no krāšņākajiem pavasara ziediem - tulpes. Tulpju ziedu izstādi jau trešo reizi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijā ļoti zināmiem tulpju audzētājiem. Izstādē vienuviet varēs aplūkot tulpju dažādību no skaistākajiem Latvijas ziedu audzētāju dārziem, kā arī noskatīt visskaistāko tulpju šķirni, ko rudenī iestādīt savos dārzos. Košo tulpju parādi papildinās arī narcises.

Šajā gadā tulpju kolekciju izrādīs ziedu selekcionārs Jānis Dukaļskis no Ķekavas novada Daugmales, kurš ar tulpju audzēšanu nodarbojas jau 35 gadus. Izstādē būs apskatāmas apmēram 100 dažādas tulpju un arī vairākas narcisu ziedu šķirnes. Ar turpat 80 narcisu šķirņu dažādību no Kuldīgas novada sava dārza bagātības izrādīs ziedu audzētāja Gunta Vīgante.

Izstādē uz vietas  būs sastopama tulpju audzētāja Maruta Mirdza Audare, kura sniegs konsultācijas par ziedu šķirnēm, padomus tulpju audzēšanā un dalīsies ar vērtīgām atziņām par to, kā izvēlēties savam dārzam piemērotāko šķirni, kā arī jaunākās modes tendences šo ziedu audzēšanā. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt ziedus, bet arī  iegādāties pavasarī stādāmās sīpolpuķes. Piedāvājumā būs montbrēcijas, muskares, lilijas, dālijas, ap 50 šķirnēm gladiolu sīpolu, kā arī citi sīpolaugi.

Šo ziedu krāsas var būt visdažādākās – no sniegbaltām līdz gandrīz nakts melnām. Tulpju izmantošana ir ļoti dažāda, kas izvirza tās vienā no vadošajām vietām puķkopībā. Tās der gan skaistiem apstādījumiem, gan grieztajiem ziediem. Prasmīgi izvēloties tulpju šķirnes – no agrīnajām līdz vēlīnajām – dārzos tās var ziedēt no maija līdz pat jūnijam.

Vasaras sezonā Liepājas Latviešu biedrības nams apmeklētājiem piedāvās pavisam sešas ziedu izstādes. Tulpju izstādei kā nākamās sekos īrisu, puķuzirnīšu, liliju, gladiolu un noslēdzošā - dāliju ziedu izstāde septembrī.

Izstādi košāku iekrāsos arī radošās pilnveides studijas "Mākslas Pasāža Radi" dalībnieku gleznotie tulpju un narcišu ziedi dažādās tehnikās.

Aicinām  apmeklēt košo tulpju izstādi Liepājas Latviešu biedrības namā un ienest plaukstošā pavasara smaržu un tulpju košumu arī savās sirdīs!

 

Ieeja izstādē bez maksas.

 

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu