Puķuzirņu valsis Pēterdienā

29. jūnijā – Pēterdienā, kad daba sasniegusi savu augstāko krāšņuma stāvokli un saule atkal sāk slīdēt uz leju, Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē pulksten 12.00 tiks atklāta Puķuzirņu izstāde. Šādu ziedu izstādi Liepājas Latviešu biedrības nams organizē otro gadu pēc kārtas sadarbībā ar puķuzirņu audzētājiem no Liepājas un novada.

Jūnijs un jūlijs ir ziediem un smaržām bagāti mēneši, un puķuzirnīši ir tie, kas katru gadu ikviena skatienu piesaista ar savu dzīvespriecīgumu, trauslo ziedu burvību un krāsu dažādību. Šie neparastās formas ziedi uzrunā ar krāšņajām ziedkopām, maigajiem pasteļtoņiem, daudzkrāsainību un patīkami maigo aromātu, kas rada dzīvespriecīgu  noskaņu.

Vairāk kā 50 šķirņu ziedus izstādei būs sarūpējušas puķuzirņu audzētājas: Silvija un Lita Pinkules, Iveta Abramova, Dace Knēve un Līga Zitmane – Zihmane no Liepājas, Anita Lupkina un Mirdza Būka no Grobiņas un Inese Balčus no Priekules.

Lai arī puķuzirņi ir ātri augoši un ilgi ziedoši vīteņaugi, kas ar savu ziedu krāšņumu mūs priecē no maija līdz pat rudens sākumam, tiem ir savas audzēšanas prasības, kas jāievēro. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja saņemt arī noderīgu konsultāciju par šķirnēm  un  uzklausīt padomus šo vasaras ziedu audzēšanā.

Izstādi dzīvespriecīgāku iekrāsos arī radošās pilnveides studijas "Mākslas Pasāža RADI" dalībnieku gleznotie puķuzirņi jauktā tehnikā, kas tapuši vasaras cikla radošo nodarbību laikā mākslinieces Ilzes Elizabetes Rasas vadībā. Darbu autori ir studijas audzēkņi vecumā no 4 līdz 12 gadiem.   

Puķuzirņu  izstāde Biedrības nama foajē apskatāma:

29. jūnijā no pulksten 11.00 līdz 18.00,

30. jūnijā no pulksten 10.00 līdz 18.00.

Ieeja izstādē ir bez maksas.

 

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu