“Stāstu sega Latvijai” atceļojusi uz Liepājas Latviešu biedrības namu

Liepājas Latviešu biedrības namā no 3. oktobra līdz 31. oktobrim būs apskatāma ārzemēs dzīvojošo latviešu veltījums Latvijai 100-gadē izstāde “Stāstu sega Latvijai”. Izstādes atklāšanas pasākums notiks 3. oktobrī plkst. 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā.

Teju katram Latvijas iedzīvotājam ir kāds tuvāks vai tālāks radinieks vai mīļš cilvēks, kurš kādu apsvērumu dēļ dzīvo ārzemēs. Vairākus gadus lolotā projektā ikviens no viņiem tika aicināts izstāstīt savu dzīves stāstu vai sajūtu par Latviju – uz maza auduma gabaliņa. No tiem tapusi simtgades dāvana - “Stāstu sega Latvijai”, kuru sirsnīgā atklāšanas pasākumā aplūkošanai liepājniekiem piedāvās arī Liepājas Latviešu biedrības nams.

“Stāstu sega Latvijai” ir projekts, kura laikā izveidota lielizmēra – 10 m gara un 3 m augsta tekstilmozaīkas sega no daudziem gabaliņiem, ko darinājuši latvieši, kuri dzīvo ārpus Latvijas. “Stāstu segas” mērķis ir atklāt un veicināt ārzemēs dzīvojošo latviešu piederību Latvijai, ieguldot kopīgā rokdarbā gan savas domas par Latviju, gan arī darbu.

Projekts devis iespēju latviešiem ārzemēs visās paaudzēs aktīvi darboties līdzi Latvijas simtgadē neatkarīgi no dzīvesvietas, vecuma un valodas spējām. “Stāstu sega Latvijai” vēstī 1097 ārzemēs esošu tautiešu dzīvesstāstus, domas un jūtas par Latviju. Te atrodami gan Otrā pasaules kara trimdas stāsti, gan mīlasstāsti, kas aizveduši uz citām zemēm, un sirsnīgas vēstules dzimtajai pusei. "Stāstu segas" gabaliņi uz Latviju atceļojuši no ASV – 564, Eiropas – 188, Kanādas – 183, Austrālijas – 117, Āfrikas – 12, un pat Āzijas valstīm – 8.

Izstādē ikviens skatītājs varēs arī palielināt bildes un labāk apskatīt katru "Stāstu segas" kvadrātiņu multimediālā risinājumā, jo darinātāju pierakstītie stāsti un laba vēlējumi Latvijai dzimšanas dienā ir digitalizēti un apskatāmi līdz ar "Stāstu segu".

Ieeja izstādē ir bez maksas.

 

 

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu