Kopizstāde "trijstūris"

Sestdien, 1. jūnijā, plkst. 16:00 Liepājas latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā tiks atklāta trīs daudzpusīgu mākslinieku kopizstāde “trijstūris”, kurā apskatāmas Ievas Rupenheites, Jāņa Kupča un Vara Siliņa dažādās tehnikās veidotie darbi, kas būs apskatāmi līdz 28. jūnijam.

Kāpēc izstāde ieguvusi nosaukumu “trijstūris” un kādēļ izstādes nosaukumā šis vārds uzrakstīts ar mazo burtu, ikviens varēs noskaidrot jautājot pašiem māksliniekiem tās atklāšanā. Visus māksliniekus vieno savstarpēja draudzība, kas ir pamats tam, kādēļ I. Rupenheite un J. Kupčs laipni neatteica veidot kopizstādi ar V. Siliņu, kurš pabaidījās no personālizstādes un daudz labprātāk vēlējās rīkot kopizstādi. Tāda arī būs šī izstāde – trijstūris. Tā būs daudzveidīga ne tikai tādēļ, ka tajā būs vērojami dažādu mākslinieku atšķirīgie rokraksti, bet būs apskatāmi gan akrila, gan eļļas, gan eļļas pasteļu un pat keramikas mākslas darbi, kas kopumā veidos jauktu tehniku izstādi ar aptuveni 15 dažādiem mākslas darbiem.

Izstādē piedalās Ieva Rupenheite, kas ir gan dzejniece, gan māksliniece, kā arī sabiedrisko attiecību speciāliste. I. Rupenheite studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļā, kur ieguvusi bakalaura grādu mākslā un plašākai sabiedrībai ir atpazīstama ar sevis veidotajiem dzejoļiem. Arī Jānis Kupčs līdzīgi abiem pārējiem māksliniekiem ir dēvējams par plaša profila speciālistu, kurš nodarbojas ar gleznošanu un keramiku, kā arī ir pārstāvējis Latviju Eiropas keramiķu izstādē. Papildus tam mākslinieks strādā arī par mākslas pedagogu un ir studējis gan Igaunijā, gan Latvijā. Varis Siliņš ir scenogrāfs, rakstnieks un mākslas pedagogs, kurš Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvis izglītību scenogrāfijas apakšnozarē, kā arī Liepājas Universitātē studējis rakstniecību.

Daudzstūru nosaukumi ir salikteņi, kurus veido divi komponenti: skaitļa vārda celms un vārds „stūris”. Skaitļa vārdam „trīs” iespējamas gan lokāmas, gan nelokāmas formas, tādējādi daudzstūra nosaukumu var veidot gan ar celmu „trij-”, gan pilnu nelokāmo formu „trīs”: „trijstūris” un „trīsstūris”. Tas tā – zināšanai. Bet, ja runājam par cilvēkiem, tad pareizā forma būtu “trijstūris”, jo trijatā var veidot izstādi, kaut vai tāpēc, lai lieku reizi sastaptos.

Izstāde Liepājas latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā apskatāma līdz 28. jūnijam. Ieeja izstādē bez maksas.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu