Īrisu ziedu izstāde

Liepājas latviešu biedrības nama Foajē no 13. - 15. jūnijam būs skatāma īrisu ziedu izstāde, kas priecēs krāšņo īrisu ziedu mīļotājus. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šajā sezonā cilvēkus izklaidēs jauninājums – izglītojoši informējoša lekcija Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra vecākā speciālista dārzkopībā Māra Narvila vadībā un radošā meistarklase, kurā floriste Inita Beihmane mācīs kā mājas apstākļos izveidot dažādus ziedu dekorus.

Liepājas latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību šī gada īrisu ziedu izstādē solās piedāvāt aplūkot aptuveni 150 dažādu šķirņu īrisu ziedus, kas  uzplaukuši šo krāšņo ziedu selekcionāru un kolekcionāru dārzos Bauskas, Kandavas, Tukuma, Vecumnieku, Pūres un Jūrmalas pusēs. No Latvijā zināmu un pieredzes bagātu ziedu slekcionāru un kolekcionāru dārziem, uz Liepāju tiks atvesti eksemplāri, sākot no pasteļu krāsas toņiem, beidzot ar krāsu kombinācijām, kas atgādina akvareļu tehnikas gleznas. Šogad izstādes apmeklētāji varēs ne tikai aplūkot krāšņos ziedus un to dažādās krāsu un šķirņu variācijas, bet arī sastapt Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības pārstāvjus, lai saņemtu izsmeļošu konsultāciju par šķirnēm un to, kā izvēlēties savam dārzam piemērotāko, kā arī iegādāties stādus, lai jau nākamajā pavasarī šie ziedi priecētu ikvienu pašmāju dārzā.

Šī gada izstāde tiek veidota sadarbībā ar sešiem aizrautīgiem ziedu kolekcionāriem un selekcionāriem. Ik gadu Latvijas gladiolu un īrisu biedrības prezidents Laimonis Zaķis ir viens no biedrības pārstāvjiem, kurš dalās ar sava darba augļiem, kas ir rezultāts teju četrdesmit gadu pieredzei un darbam. Šo gadu laikā selekcionārs radījis ap 200 dažādu gladiolu šķirņu un aktīvi strādā bārdaino īrisu selekcijā.

Līdzās L. Zaķa veikumam izstādē būs apskatāmas arī Ilgas Viņķeles krāšņie ziedi, kura savā kolekcijā var lepoties ar 250 dažādām šī zieda šķirnēm un ir radījusi plašu klāstu - vairāk kā 130 augsto bārdaino īrisu šķirņu. Selekcionārs Juris Bāze nodarbojas ar gladiolu un augsto bārdaino īrisu selekciju jau aptuveni 17 gadus un šajā laikā ir dēvējams par autoru 68 gladiolu šķirnēm, lielākoties sīkziedu. Kolekcionāre Dzintra Jurevica savā dārzā jau trīsdesmit gadus audzē augstos bārdainos īrisus un savā kolekcijā var lepoties ar apmēram 250 dažādām šķirnēm.

Kolekcionāre Gunta Jēkabsone tiek dēvēta par mūsdienīgas īrisu kolekcijas īpašnieci, jo viņas kolekcijā sastopamas modernas augsto un zemo īrisu šķirnes kopumā ap 200 īrisu šķirņu. Taču Lolitai un Aleksandram Muhlinkiniem īrisu un peoniju audzēšana izvērtusies par ģimenes aizraušanos un viņu sortimentā ir gan augstie bārdainie, gan Sibīrijas un Austrumu, gan vidējie bārdainie, gan zemie un miniatūrie bārdainie, īrisi, kā arī dažādu šķirņu peonijas.

13. jūnijā plkst. 12:30 papildus augstāk minēto ziedu selekcionāru un kolekciju veidotāju darba rezultātām, izstādes dalībnieki un cilvēki, kuri vēlas veicināt savā dārzā esošās zemes auglību, varēs piedalīties Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra vecākā speciālista dārzkopībā Māra Narvila sniegtajā izglītojoši informējošajā lekcijā par augsnes auglības nodrošināšanu dārzā un daudzveidīgajām iespējām augsnes uzlabošanā pašmāju dārzos. Lekcija sniegs lietderīgu informāciju gan profesionāliem dārzkopjiem, gan amatieriem, kas nesen sākuši aizrauties ar dārzkopību, jo tās laikā M. Narvils atklās profesionālus trikus, kurus liekot aiz auss ikviens dārzkopis spēs iegūt maksimālo rezultātu, ko tam var sniegt viņa pašmāju dārzs.

Pēc izglītojošās lekcijas floriste Inita Beihmane dalīsies ar saviem profesijas noslēpumiem un sniegs vērtīgus padomus dažādu ziedu un augu kārtošanas praksē, kas palīdzēs ieviest svētku noskaņu kā ikdienā, izdaiļojot savu māju ar krāšņām ziedu dekorācijām, tā arī dažādos svētkos. Šī meistarklase lieti noderēs savu prasmju izkopšanai un pilnveidošanai, kā arī tā sniegs iemaņas kopmpozīcijas un smalkajā krāsu saskaņošanas mācībā.

Īrisu ziedu izstādi, lekciju un radošo darbnīcu košāku padarīs Ilzes Elizabetes Rasas vadītās studijas “Mākslas Pasāža RADI” bērnu gleznotie īrisu ziedi.

Visu vasaras un rudens sezonu ziedu izstādes, kā arī lekcijas un radošās meistarklases Liepājas latviešu biedrības namā būs apskatāmas bez maksas.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Nospiežot “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka saprotat un piekrītat sīkdatņu izmantošanai jūsu ierīcē.
Uzzināt vairāk Piekrītu