Aicinām uz liliju ziedu izstādi un bezmaksas lekciju

Aicinām uz liliju ziedu izstādi un bezmaksas lekciju

No 23. jūlija plkst. 13.00 līdz 25. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības namā no jauna ienāks liliju ziedu smarža, jo trīs dienu garumā Biedrības nama Foajē apmeklētājiem būs iespēja aplūkot liliju ziedu izstādi, kas veidota sadarbībā ar Liliju audzētāju biedrību “Lilium Balticum” un tās ilggadējiem biedriem. 

Arī šogad pēc izstādes atvēršanas plkst. 13.30 ar savām zināšanās liliju audzēšanā dalīsies Liliju audzētāju biedrības “Lilium Balticum” vadītāja Antra Balode, kas ar puķu audzēšanu un liliju selekciju nodarbojas vairāk kā 40 gadus. Lekcijā “Liliju kopšana vasarā un slimību aizsardzība” pieredzes bagātā lektore stāstīs par to kā vislabāk audzēt un kopt šos ziedus vasarā, kad tās ir savā krāšņuma pilnbriedā. Klausītājiem nodos arī vērtīgu informāciju par slimībām ar kurām nākas sastapties ne vienam vien liliju audzētājam un noderīgiem padomiem, kas palīdzēs izvairīties un pasargāt savus lolotos ziedus no tām.

Antra Balode, Dr. agr. liliju audzētāja un selekcionāre biedrības “Lilium Balticum” valdes priekšsēdētāja, kura aktīvi darbojas biedrībā kopš tās dibināšanas 1989. gadā. Zināšanas par puķēm apguvusi Latvijas Republikāniskajā neklātienes lauksaimniecības tehnikumā (1975-1978), Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē (1978-1984) un Latvijas Lauksaimniecības universitātes doktorantūrā (1994-1997), izstrādājot disertāciju “Izejmateriāla novērtēšana un dažādu selekcijas metožu pielietojums liliju selekcijā” un iegūstot lauksaimniecības doktora zinātnisko grādu. Ar liliju selekciju nodarbojusies Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, kur sadarbībā ar botāniskā dārza direktoru Ā.Zorgevicu sarakstīta un izdota grāmata “Lilijas” (Zorgevics, Balode, 1989). Antra Balode 2017. gadā apbalvota par nopelniem Latvijas valsts labā un liliju selekcijas sasniegumiem ar augstāko Latvijas valsts apbalvojumu – Atzinības krustu, IV šķira un iecelta par Atzinības krusta virsnieci.

Ieeja izstādē un lekcijā bez maksas un iepriekšējas pieteikšanās.