Amerikāņu fotogrāfa Gordona F. Sandera izstāde “Mana Amerika”

07.07 - 06.08.2021
10:00 - 19:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā no 7. līdz 30. jūlijam aicina apmeklēt ievērojama amerikāņu fotogrāfa un rakstnieka Gordona F. Sandera retrospektīvo fotoizstādi “Mana Amerika”, kas atspoguļo Amerikas kultūru un ikdienas dzīvi. 7. jūlijā plkst. 16:00 Izstāžu galerijā ielūdzam uz izstādes atklāšanu kopā ar fotogrāfiju autoru Gordonu F. Sanderu un ASV vēstniecības Latvijā pārstāvjiem (ieeja atklāšanas pasākumā uzrādot derīgu personu apliecinošu dokumentu un aktīvu sertifikātu par COVID-19 vakcināciju vai pārslimošanu).

Izstādei “Mana Amerika” ir atlasītas 20 fotogrāfijas no lielākas izstādes, kas bija apskatāma 2019. gada rudenī Rīgā, VEF Kultūras pilī. Izstāde atspoguļo Sandera personīgo redzējumu par Ameriku, sākot ar viņa dzimto pilsētu Ņujorku, Kornela universitāti, kur viņš mācījās, un līdz pat Kalifornijai un Nevadai, kur viņš strādāja ASV Nacionālo parku dienestā savas fotogrāfa karjeras sākumā.

Savas darbības laikā Gordons F. Sanders ir veidojis desmitiem izstāžu ASV, Apvienotajā Karalistē un Somijā. Laikā, kad Sanders strādāja kā fotožurnālists, viņa darbi tika publicēti tādos izdevumos kā “The New York Times”, “Financial Times” un citur. Pašlaik Sanders strādā pie ilustrēta memuāra, kas būs veltīts viņa pieredzei Latvijā, kur viņš dzīvo kopš 2017. gada. 

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina izstādes apmeklētājus būt atbildīgiem, atsaukties darbinieku aicinājumiem un ievērot norādes par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās, ievērot distanci un roku dezinfekciju, sekojot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai novērstu epidēmijas izplatību.

Bezmaksas izstāde Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs skatāma no 7. līdz 6. augustam darba dienās no plkst. 10:00 līdz 19:00.