Atklās tērpu un foto izstādi “Sajūtu nospiedumi”

03.05.2024
17:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

Šo piektdien, 3. maijā, pulksten 17:00 Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā atklās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošo studiju dalībnieču Vinetas Jaunzemes un Ivetas Deģes kopizstādi “Sajūtu nospiedumi”. Izstādē būs apskatāmas dabas fotogrāfijas un apdrukāti tērpi.

Vineta Jaunzeme (Tautas fotostudija “Fotast”): ” Izstādē eksponētie dabas foto ir par mirkļa burvību un īstumu. Lai precīzi saglabātu tā brīža noskaņu un sajūtas, fotogrāfijās nav mainītas dabiskās krāsas. Ir bijis arī tā, ka fotografējot, uz brīdi jāaiztur elpa, lai maģiskais mirklis būtu garāks. Tās ir vārdos nenoformulējamas sajūtas, kas piefiksētas fotogrāfijā.”

Iveta Deģe (Tautas lietišķās mākslas studija “Kursa”): “Pēdējā laikā esmu aizrāvusies ar augu lapu nospiedumu radīšanu uz auduma. Šajā procesā slēpjas liels noslēpums, jo līdz pēdējam brīdim nav zināms rezultāts. Darba gaita, izvēloties un vācot augus, kā arī izvietojot tos uz auduma, vienlaicīgi ir gan aktīvi radoša, gan meditatīva.”

Mākslinieces novēl ikvienam atrast brīdi, lai noliktu malā ikdienas steigu un gūtu baudījumu, caur fotogrāfijām un tekstildarbiem apjaušot cilvēka vienotību ar dabu, sajūtot kā šajā mijiedarbībā rodas mīlestība, pateicība un paļāvība.
Izstāde apskatāma bez maksas līdz 30. maijam.