Biedrības „MĀKSLAS KOLĒĢI” 10 gadu jubilejas izstāde „MAINĪGIE 10”

02.12.2022 - 01.01.2023
10:00 - 19:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

Liepājas mākslinieku biedrība „MĀKSLAS KOLĒĢI” 2023. gadā atzīmēs  savas pastāvēšanas 10. gadadienu. Tāpēc no šā gada 2. decembra līdz 2023. gada 1. janvārim interesentiem apskatei būs pieejama biedrības „MĀKSLAS KOLĒĢI” 10 gadu jubilejas izstāde „MAINĪGIE 10” Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā.

Liepājas mākslinieku biedrības “MĀKSLAS KOLĒĢI” desmit gadu pastāvēšanas jubilejas izstādē “MAINĪGIE 10” piedalās 17 mākslinieki, no tiem 16 biedrības biedri un viena neatkarīgā  Liepājas māksliniece – Anželika Vilsone, kura arī līdz šim aktīvi piedalījusies biedrības rīkotajās izstādēs.   Izstādē kopumā  apskatāmi 35 darbi, kurus radījuši mākslinieki: Ilze Eniņa, Ilze Karlsone, Ilze Akselrode, Irina Tīre, Brigita Pomerante, Vilnis Bulavs, Dainis Bērziņš, Pauls Spridzāns, Andris Millers, Jānis Judins, Renārs Šliseris, Pēteris Taukulis, Adrians Pese, Laila Meldere, Laine Kinstlere, Kristīne Bruza un Anželika Vilsone.

“Izstādes kopskats ir gana raibs un dažāds, tāpat kā katrs autors un tas ir tas,  ar ko biedrība var arī lepoties,” atzīst biedrības vadītāja Ilze Eniņa.

Daudzi biedrības mākslinieki rīko arī savas personālizstādes, kurās tad arī parāda savu unikālo un neatkārtojamo rokrakstu. Šogad personālizstādes veidojuši mākslinieki – Irina Tīre, Dainis Bērziņš, Ilze Karlsone, Pauls Spridāns un Ilze Eniņa. 

Šobrīd biedrībā darbojas  19 biedri – Ilze Eniņa, Ilze Karlsone, Ilze Akselrode, Renārs Šliseris, Liene Eltermane, Irina Tīre, Pauls Spridzāns, Dainis Bērziņš, Andris Millers, Laine Kinstlere, Brigita Pomerante, Pēteris Taukulis, Jānis Judins, Ilze Pāvelsone, Adrians Pese, Laila Meldere, Kristīna Bruže, Vilnis Bulavs,  Kristīne Gundarina.

Biedrības izstādēs un plenēros iesaistās arī neatkarīgie Liepājas mākslinieki – Anželika Vilsone un  Andra  Pelna.

 Biedrībai ir bijuši gan pacēluma, gan krīzes brīži, bet , pateicoties katra mākslinieka mīlestībai pret savu aicinājumu –MĀKSLA, ir spējuši  biedrību saliedēt un iepriecināt savus mākslas pielūdzējus un dot prieku savas pilsētas mākslas mīļotājiem.

Liepājas mākslinieku biedrība „Mākslas kolēģi” dibināta de fakto 2013. gadā 9 biedru sastāvā.

Biedrības dibinātājs un pirmais vadītājs bija Pēteris  Taukulis, kurš pulcināja ap sevi domubiedrus-māksliniekus un gremdējās sarunās par mākslas būtību.

No 2017. gada līdz šodienai biedrību vada Ilze Eniņa.

Organizē: Liepājas mākslinieku biedrība „MĀKSLAS KOLĒĢI”