Dokumentālā filma “Gorbačovs.Paradīze” un tikšanās ar režisoru

28.08.2021
16:00 -
|
Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzāle

Starptautiski pazīstamā dokumentālo filmu režisora Vitālija Manska jaunākās dokumentālās filmas “Gorbačovs. Paradīze” pirmizrāde Liepājā notiks 28. augustā pulksten 16 Liepājas Latviešu biedrības namā. Visiem apmeklētājiem pirms filmas sākuma būs iespēja arī tikties klātienē ar filmas režisoru.

“Gorbačovs. Paradīze” ir dokumentāla filma par izmaiņām, kuras, viena vīra izraisītas, atbalsojās visā pasaulē. Filmā atspoguļota tā vīra dzīve, kurš 20. gadsimtā izmainīja pasauli. Īso brīdi, kad Gorbačovs bija pie varas, iezīmēja viņa impērijas sabrukums. Viņš bija Atklātības (Glasnost) un Pārbūves (Perestroika) arhitekts. Šīs jaunās politikas sniedza Padomju Savienības pilsoņiem iespēju kļūt brīviem valstī, ko Ronalds Reigans sauca par “ļaunuma impēriju”. Viņš nojauca Berlīnes mūri. Tomēr tai pat laikā viņa valdības laikā notika avārija Černobiļas atomstacijā, un šis notikums tika noklusēts. Pilsoņi, kas pieprasīja Baltijas valstu neatkarību, gāja bojā. Kareivji brutāli apspieda protestētājus Tbilisi. Padomju tanki brauca virsū mierīgajiem demonstrantiem Baku un nogalināja viņus. Padomju impērija sabruka viņa vadībā, un viņa paša cilvēki viņu nosoda. Nesot pagātnes nastu, šis vientuļais vecais vīrs dzīvo sava mūža pēdējās dienas tukšā namā kādā priekšpilsētā netālu no Maskavas.

Režisors Vitālijs Manskis par savu filmu saka: “Gribētos lai mana filma “Gorbačovs. Paradīze” neatstātu vienaldzīgu nevienu, neatkarīgi no viņa dzimšanas vietas un laika. Jo filma ir ne tik daudz par PSRS vēsturi, cik par viena cilvēka centieniem dot visiem Brīvību. Un par to kā vieni šo Brīvību pieņēma, bet citi – atteicās. Baltijas valstu pilsoņiem un nepilsoņiem filma noteikti būs interesanta, jo daudzi ir personīgi iesaistīti notikumos, par kuriem runā vai par kuriem klusē pirmais un pēdējais PSRS prezidents”.

Filmas “Gorbačovs. Paradīze” Pasaules pirmizrāde notika 2020. g. nozīmīgākajā dokumentālo filmu festivālā Eiropā IDFA, kur ieguva balvu par labāko pilnmetrāžas filmas režiju. Filma ir tikusi atzinīgi novērtēta un izrādīta vairākos starptautiskos festivālos – Tallinn Black Nights (Igaunija), Hong Kong IFF, CPH:DOX (Dānija), Visions du Réel (Šveice), DOK.fest Munich (Vācija), DocsBarcelona (Spānija), Sheffield Doc/Fest (Lielbritānija), It’s all true IDFF (Brazīlija) u.c. Jau zināms, ka filma kinoteātros tiks izrādīta Balkānu valstīs, ASV un Kanādā, izrādīšanas tiesības ir iegādājušās arī tādi TV kanāli kā BBC (Lielbritānija), NHK (Japāna), Al Jazeera (Āzija).

“Gorbačovs. Paradīze” ir studiju Vertov (Latvija) un HypermarketFilms (Čehija) kopražojums. Filmas radošajā komandā Latvijas pusi pārstāv skaņu režisors Anrijs Krenbergs, komponists Kārlis Auzāns, montāžas režisors Jevgēņijs Ribalko, kā arī režisors Vitālijs Manskis un producente Natālija Manska.

Filma tapusi sadarbībā ar TV kanāliem Arte un Настоящее время un Čehijas televīziju. Finansiāli filmas veidošanu atbalstīja Latvijas Nacionālais kino centrs un Čehijas Filmu fonds.

Filmas treileris: https://vimeo.com/583897851 

Biļetes iepriekšpārdošanā (4,00 EUR, 3,00 EUR pensionāriem) uz filmas seansu iespējams iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama Info centrā no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 – 17.00 un stundu pirms filmas seansa.  

Pasākuma organizators filmas seansa apmeklējumu var nodrošināt tikai personām, kuras:

  • ir vakcinējušās pret Covid-19;
  • pēdējā pusgada laikā ir pārslimojušas Covid-19;

Apmeklējot pasākumu, katram apmeklētājam, t.sk. bērniem un jauniešiem, pie ieejas jāuzrāda drošības līmenim atbilstošs Covid-19 sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un pasākuma ieejas biļete. Pasākuma apmeklējuma laikā nav jālieto sejas aizsargmaska.