Dokumentāla filma “UKRAIŅU ŠERIFI”

26.03.2022
16:00 - 17:30
|
Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzāle

26. martā plkst. 16.00 Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzālē būs skatāma Latvijas, Ukrainas un Vācijas kopražojuma 2015. gada dokumentālā filma “UKRAIŅU ŠERIFI”. Filma tapusi pēc 2014. gada piedzīvotā Krievijas uzbrukuma Krimas pussalai un ir aizkustinošs, jautrs un reizēm šokējošs stāsts par cilvēkiem kādā Dienvidukrainas ciematā, kuri par spīti notiekošajam valstī cenšas dzīvot cilvēku cienīgu dzīvi.

Visi ienākumi no biļešu pārdošanas tiks ziedoti Latvijas Kinematogrāfistu savienībai, kas tālāk šo ziedojumu novirzīs kara situācijā nonākušās Ukrainas atbalstam.

Nomaļajā Ukrainas ciematā Starazburivkā, kur oficiālās policijas pārstāvji iegriežas reti, ciema priekšnieks ir atradis iedarbīgu veidu, kā cīnīties ar nekārtībām. Viņš izraudzījies un iecēlis par šerifiem divus vīrus – gudrāko un stiprāko apkaimē. Bruņojušies ar spožiem žetoniem un sagrabējušu žiguli, vietējie varoņi Viktors un Volodja traucas uz kārtējo izsaukumu. Kādam nozagtas divas pīles, sievietei uzbrūk anakonda, pa ielu klīst vīrs ar cirvi. Ciema priekšnieks nesatricināmā ticībā labajam ir gatavs dot iespēju katram – arī bezpajumtniekam Koļam, kurš reizēm ēd kaimiņu suņus, bet ir stingri apņēmies kļūt par kārtīgu cilvēku. Arī šerifi uzticīgi dara visu, kas darāms – rok kapus, iztīra skursteni, izšķir strīdus un pat sadzer ar kaimiņiem. Ierasto kārtību iztraucē ziņas par karu pierobežā un netālajā Krimā.

Režisora Romana Bondarčuka un scenāristes Darjas Averčenko dokumentālā filma “UKRAIŅU ŠERIFI” ir piedalījusies vairāk nekā 30 pasaules kino festivālos un saņēmusi vairākas nozīmīgas balvas: Speciālo žūrijas balvu Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā IDFA (Nīderlande, Amsterdama), kas ir lielākais dokumentālā kino festivāls pasaulē;  Grand Prix balvu festivālā Docs Against Gravity (Polija, Gdiņa). Filma ir bijusi arī Ukrainas pieteikums “Oskara” nominācijai Labākā ārzemju filma 2016. gadā.

Filmas oriģinālvaloda ir ukraiņu, taču to skatīt būs iespējams ar subtitriem latviešu valodā. Plašāka informācija par filmu pieejama: www.ukrainiansheriffs.com/lv/

Biļetes (3 €, studentiem un pensionāriem – 2 €) uz filmas seansu būs iespējams iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama Info centrā 26. martā sākot no plkst. 15.00. Biļešu skaits ierobežots.

*Informējam, ka pasākuma apmeklētājiem būs jāuzrāda derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un jālieto medicīniskās sejas maskas vai FFP-2 respiratori.