Dokumentālās filmas “Es piedzimu Rosellīni” seanss

18.12.2021
16:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzāle

18. decembrī pirmizrādi Liepājā piedzīvos studijas “VFS Films” līdzproducētā filma “Es piedzimu Rosellīni” (“The Rossellinis ”).  Filmas seanss pulksten 16 norisināsies Liepājas Latviešu biedrības namā.

Dokumentālā filma “Es piedzimu Rosellīni” pērn tika demonstrēta Venēcijas kinofestivālā un pirmizrādi Latvijā tā piedzīvoja 14. oktobrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros. Personiska un pašironiska dokumentālā terapija – skatījums uz “dinastijas nolemtību” ar Itālijā, Zviedrijā, ASV, Indijā un Tuvajos Austrumos izkaisīto ģimeni. Filmas režisors un “pacients” vienā personā ir fotogrāfs un izbijušais narkotiku atkarībnieks Alesandro. Viņš savu autsaidera eksistenci dēvē par Rosellīni ģimenes lāstu – kļūt par ģēniju vai samierināties ar atrašanos citu panākumu pavēnī.

“Izvēloties filmas nosaukumu, es vēlējos paironizēt par uzvārdu, kas iegājis kino vēsturē, pateicoties mana vectēva, režisora Roberto Rosellīni revolucionārajām idejām, bet kas man vienmēr ir bijis ļoti apgrūtinošs. Visi pasaules sinefīli joprojām dēvē manu vectēvu par pravieti, taču viņš bija labi pazīstams arī ar savu ārkārtīgi azartisko privāto dzīvi. Viņa talants un harisma pievilka žurnālistus, radot ap viņu milzīgu mediju cirku. Tāpēc mūsu ģimenes albumā ir gan glancētas fotogrāfijas, gan sensacionāla satura kino žurnāli. Tas viss ļoti smagi ietekmēja manu un pārējo Rosellīni dzīvi arī tad, kad paša Roberto Rosellīni vairs nebija,” stāsta filmas režisors Alesandro Rosellīni.

Itāliešu režisors Roberto Rosellīni bija gana sarežģīts tēvs saviem bērniem. Viņa tam laikam skandalozie romāni ar sievietēm (tostarp Holivudas aktrisi Ingrīdu Bergmani) aizņēma laikrakstu pirmās lappuses un atstāja aiz sevis virkni etniski daudzveidīgu pēcnācēju. Režisora vecākajam mazdēlam Alesandro aiz muguras ir nevienmērīga fotogrāfa karjera un gara narkotiku atkarības pagātne. Tā arī nespējis turēt līdzi vectēva-ģēnija uzvārda uzliktajai latiņai, viņš 55 gadu vecumā nolemj veidot filmu par Rosellīni sāgu, ar neatlaidību un ironiju sapulcinot savus slavenos radiniekus uz teju neiespējamu ģimenes terapiju ieslēgtas kinokameras priekšā.

Filmas “Es piedzimu Rosellīni” režisors ir slavenā itāliešu kinoģēnija Roberto Rosellīni mazdēls Alesandro Rosellīni, un tās tapšanā līdzdarbojusies Latvijas kino komanda: producents Uldis Cekulis, filmas galvenais operators Valdis Celmiņš un scenārija līdzautors Dāvis Sīmanis. Filmas krāsu korekciju veica Krišs Roziņš, grafisko noformējumu – Nauris Ašenkampfs no studijas “Jauda”. Arī filmas plakātu ir veidojusi Latvijas māksliniece Katrīna Vasiļevska. No Latvijas puses filma tapusi ar Nacionālā kino centra atbalstu.

Biļetes iepriekšpārdošanā (4,00 EUR, 2,00 EUR skolēniem, studentiem un pensionāriem) uz filmas seansu iespējams iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama Info centrā darba dienās no plkst. 9:00 līdz 17:00 un stundu pirms filmas seansa.

Pasākuma organizators kino seansa apmeklējumu var nodrošināt tikai personām, kuras:

  • ir vakcinējušās pret Covid-19;
  • pēdējā pusgada laikā ir pārslimojušas Covid-19.