“Dzīve veltīta mākslai” Egila Jāņa Brūna piemiņas izstāde

06.12.2023
16:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

6. decembrī, pulksten 16.00 Liepājas Latviešu biedrības namā tiks atklāta gleznotāja Egila Jāņa Brūna (1938 – 2015) piemiņas izstāde. Tajā būs skatāmas gleznu sērijas un cikli no mākslinieka brāļa Eglona Brūna privātkolekcijas, informē izstādes rīkotāji.

Šogad Egilam Jānim Brūnam būtu apritējuši 85 gadi. Mākslinieks savas radošās darbības pirmsākumos strādājis grafikā, vēlākos gadus pievērsies glezniecībai. Šajā reizē piemiņas izstāde veltīta tieši mākslinieka glezniecībai, atainojot tajā arvien jaunas rokraksta šķautnes un pietāti pret mākslas pasauli.

“Par ievadu mākslā esmu pateicīgs Liepājas māksliniekam Teodoram Uldriķim, bet par tālāku attīstību – Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēkiem un saviem darba kolēģiem. Savos darbos cenšos uztvert un atainot noskaņu dabā, savā darbībā pārejot no zīmējuma un grafikas uz eļļas glezniecību,” teicis Egils Jānis Brūns. Mākslinieka gleznu sērijas ir īpašas ar tā rokrakstu, kur jūtama gan krāsu gammas, gan viskozā triepiena brīvība, gaismas un ainas acu mirklīgums, kas spējis iemūžināt Liepāju, arī tās vēsturiskās izmaiņas pilsētvidē.

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā būs skatāma līdz 31. decembrim, apmeklētājiem pieejama katru dienu no 10.00 līdz 19.00.

Ieeja izstādē ir bez maksas.