Filmas “Homo Novus” godalgoto tērpu izstāde

06.08 - 04.09.2021
10:00 - 19:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

No 6. augusta līdz 4. septembrim Liepājas Latviešu biedrības namā būs apskatāma Latvijas valsts simtgades spēlfilmas “Homo Novus”  eleganto tērpu izstāde.  Režisores Annas Vidulejas pārpratumu komēdija “Homo Novus” bija visapmeklētākā Latvijas filma 2018. gadā, un par filmas tērpiem māksliniece Liene Rolšteina saņēma nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kategorijā “Labākais kostīmu mākslinieks”.

Tērpu izstādē būs iespējams aplūkot 30. gadu modes un elegances tradīcijas. Biedrības nama Galeriju rotās neliela daļa no tērpu mākslinieces Lienes Rolšteinas radītājiem 30. gadu Latvijas brīvvalsts laika elitārajiem tērpiem šai filmai. Kopumā filmai “Homo Novus” no jauna tika radīti 118 apģērba gabali vīriešiem, 114 – sievietēm, kā arī tika izgatavotas vairākas trīsdesmitajiem gadiem atbilstošas cepures un kurpju pāri. Liepājā būs skatāmi filmā redzētie kostīmi – Ciemaldas (Kristīne Krūze) rozā balles kleita, Mačernieka (Andrejs Žagars) melnais uzvalks, Daģa kundzes (Aurēlija Anužīte-Lauciņa) tērpi, Kurcuma (Kaspars Znotiņš) nakts tērps, Astrīdes (Agnese Budovska) melnbaltā kleita ar cepuri un citu filmas varoņu kostīmi.

Romantiskā intrigu un pārpratumu komēdija ir latviešu literatūras klasikas ekranizācija, kas balstīta uz Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filmā ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē. Šis ir vēstures posms bez kara un šausmām – pilsēta plaukst, tā ir izsmalcināta, dzīvīga un eleganta, ļaujot cilvēkiem baudīt dzīvi. Lienes Rolšteinas izsmalcinātie kostīmi filmā lieliski parāda laikmetu, kad elegance un gaume ir ikdienas sastāvdaļa. 

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina izstādes apmeklētājus būt atbildīgiem, atsaukties darbinieku aicinājumiem un ievērot norādes par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās, ievērot distanci un roku dezinfekciju, sekojot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai novērstu epidēmijas izplatību. Plašāka informācija par Biedrības nama darbību pieejama interneta vietnē www.biedribasnams.lv 

Kinofilmas “Homo Novus” godalgoto tērpu izstādi sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību iespējams apskatīt bez maksas Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā no 6. augusta līdz 4. septembrim, darba dienās no plkst. 10:00 līdz 19:00.