Filmas “Mans mīļākais karš” pirmizrāde un tikšanās ar radošo grupu

25.09.2020
18:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzāle

25. septembrī plkst. 18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā būs vērojama režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filmas “Mans mīļākais karš” pirmizrāde un piedāvāta iespēja seansa apmeklētājiem klātienē tikties ar filmas režisori un producentu Gunti Trekteri.

Filma veidota ar Nacionālā Kino centra atbalstu un jau apbalvota Ansī starptautiskajā animācijas filmu festivālā Francijā. Latvijā ta savu pirmizrādi piedzīvos 25. septembrī, kad būs skatāma arī Liepājas Latviešu biedrības namā. Līdz tam ar autobiogrāfiskā stāsta galvenajiem varoņiem un filmā atveidotā laika absurdo atmosfēru var iepazīties, noskatoties filmas reklāmas rullīti.

Mans mīļākais karš ir animēts autobiogrāfisks stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurdajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmā animācija – varones atmiņas un fantāzijas par dažbrīd dīvainiem notikumiem – kombinēta ar dokumentāliem kadriem, piemēram, ainām no Padomju Savienībā slavenās pionieru nometnes Artek vai patriotisma uzlādētā Baltijas ceļa Latvijas neatkarības atgūšanas laikā. Filma piedāvā vēsturiskās apjausmas noskaņu, parādot, kāda bija dualitāte starp ārējo oficiālo un iekšējo personisko telpu.

Filmas producents Guntis Trekteris: “Filmas tematika – piemēram, kā tas ir, dzīvot tādā laikā un sabiedriskajā iekārtā, kad nedrīkst brīvi runāt un kritizēt politiskos lēmumus, – ir arvien ļoti būtiska, to pierāda šābrīža notikumi mūsu kaimiņvalstī Baltkrievijā un arī citur pasaulē. Gandrīz desmit gadus tapusī filma par dzīvi melu pilnā laikā iznāk uz ekrāniem īstā brīdī.”

Filma Mans mīļākais karš ir Latvijas–Norvēģijas kopražojums, kas tapis, studijai  Ego Media sadarbojoties ar norvēģu kompāniju Bivrost Film un Latvijas studiju Tritone Studio; filma veidota ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Filmas radošās grupas sastāvu veido mākslinieki Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns. 2019. gada rudenī filmas pabeigšana tika atbalstīta kolektīvā ieguldījuma platformā projektubanka.lv.

Filmas reklāmas rullītis skatāms šeit

Biļetes iepriekšpārdošanā (4,00 eur, pensionāriem 3,00 eur) uz filmas seansu iespējams iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama Info centrā no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 – 17.00 un stundu pirms filmas seansa.