Gladiolu ziedu izstāde

26.08 - 28.08.2021
10:00 - 19:00
|
Foajē

No 26.  līdz 28. augustam Liepājas Latviešu biedrības namā vasaru noslēgs karaliski cēlo gladiolu izstāde. Arī šajā reizē krāšņo gladiolu apskati papildinās lekcija –  šogad par mājās audzējamiem augļaugiem kopā ar Nacionālā botāniskā dārza (NBD) speciālistu Oskaru Vanagu. Lekcija bez maksas, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, norisināsies 26. augustā pulksten 14 Biedrības nama Kamerzālē.

Līdz ar rudens tuvošanos arī trakais gladiolu laiks ir klāt un Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības pārstāvji liepājniekus priecēs ar saviem kruzuļotajiem ziediem trīs dienu garuma no 26. līdz 26. augustam. Ar gladiolu krāsu un šķirņu daudzveidību dalīsies selekcionāri Laimonis Zaķis un Juris Bāze, kā arī kolekcionāre Inese Brizga. Tieši karaliski baltās gladiolas ir visizplatītākās, taču ziedu kolekcionāri būs sarūpējuši neparastāku krāsu un salikumu ziedus, kopā izstādot vairāk kā 100 dažādu šķirņu gladiolas un perspektīvos hibrīdus. Biedrības nama Foajē būs skatāmas gan zaļās, gan dažādu toņu dūmakainās un arī tumšo krāsu rudens vēstneses.

Gladiolu krāsu daudzveidību papildinās Latvijas Nacionālā botāniskā dārza dārzkopības speciālists Oskars Vanags ar lekciju “Mājās audzējamie augļaugi”, kas norisināsies ceturtdien, 26. augustā pulksten 14 Kamerzālē. Oskars Vanags absolvējis Bulduru dārzkopības vidusskolu un ieguvis profesionālo izglītību ar kvalifikāciju dārzkopis – stādu audzētājs. Šobrīd darbojas NBD Oranžērijas augu nodaļā un aizraujas ar dažādu Latvijai neparastu augu audzēšanu āra apstādījumos.

Gladiolu ziedu izstāde apskatāma Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē 26. augustā no pulksten 13 līdz 19 un 27.-28. augustā no pulksten 10 līdz 19. Ieeja ziedu izstādē iespējama bez maksas ikvienam interesentam, savukārt ieeja bezmaksas lekcijā iespējama, uzrādot derīgu personu apliecinošu dokumentu un aktīvu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Izstāde tapusi ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.