Gladiolu ziedu izstāde

17.08 - 19.08.2023
10:00 - 19:00
|
Foajē

Trīs dienas, no 17. līdz 19. augustam, Liepājas Latviešu biedrības nama foajē bez maksas varēs apskatīt gladiolu ziedu izstādi un iztaujāt selekcionāru Laimoni Zaķi.

Vasarai griežot vaigu rudens virzienā, par tradīciju kļuvusi gladiolu ziedu izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā. Interesenti aicināti palūkoties plašāk uz šo izturīgo un ilgspēlējošo ziedu. No smalka savvaļas ziediņa, gladiola kļuvusi par cēlu dārza iemītnieci, rūpīgas selekcijas rezultātā. Par šķirņu īpašībām un audzēšanas noslēpumiem zinošs ir pieredzes bagātais selekcionārs un vairāku simtu sīpolpuķu šķirņu autors Laimoni Zaķis.
Kā veidot mūsdienīgus un gaisīgus stādījumus – to savā lekcijā “Vieglie un gaisīgie augi dārzā” atklās stādu audzētavas Saules pļavas saimniece un dārzkopības pedagoģe Ilva Ozola.  Stāstījums un praktiskie ieteikumi aptvers tēmu par ziemcietēm un viengadīgajiem augiem, kas rada īpašu noskaņu dārzā un spēj pievilināt tauriņus.
Par attiecībām ar sevi un pasauli vēstīs gleznu ekspresizstāde “Mīlestībā augt”. Ziedu spēka savaldzināta, košus un dinamisus darbus rada Ekonomikas un Kultūras augstskolas beidzēja, zīmola SoulGarden painting radītāja Santa Siliņa.

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības nama foajē atvērta 17. augustā no pulksten 12.00 līdz 19.00. 12.30 Ilvas Ozolas lekcija “Vieglie un gaisīgie augi dārzā”. 18. un 19. augustā izstādes darba laiks no 10.00 līdz 19.00.

Pateicoties Liepājas valstspilsētas pašvaldības finansiālajam atbalstam, ieeja izstādē un dalība lekcijā ir bez maksas.