Gleznu un porcelāna izstāde “Kaislību atspulgi”

16.06 - 14.07.2023
10:00 - 19:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar māksliniecēm Daci Runču un Inesi Līni rīko gleznu un porcelāna izstādi “Kaislību atspulgi”. Tajā skatāmas gleznotājas, grafikas dizaineres Daces Runčas košās gleznas un Ineses Līnes sievišķīgais porcelāns.

Izstāde būs skatāma Izstāžu galerijā no 16. jūnija līdz 14. jūlijam. Izstādes atklāšana 16. jūnijā plkst. 17:00.

Gleznotāja Dace Runča ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, ir Latvijas Dizaineru savienības biedre. Šobrīd strādā kā neatkarīga grafikas dizainere un profesionālo mākslas priekšmetu pedagoģe. Izstādēs piedalās kopš 1993. gada. Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Francijā, Anglijā, Austrālijā, Šveicē, Turcijā, Brazīlijā un Krievijā. Glezniecībā strādā brīvi un enerģiski spilgti. Iedvesmas avoti ir dzīve, dienišķo mirkļu fiksācijas, ziedi un augļi, saule un vējš, pavasaris un rudens, vasaras ziedēšana, prieks par to pilnību. Dzīves un cilvēku vērojumi, neskaitāmie ceļojumu iespaidi, kā arī mākslinieces dizaineres darbības pieredze. Mākslinieces gleznošana ir dalīšanās priekā un mirkļa izdzīvošanas skaistums, ļaujot mirklim uzkavēties ilgi, piefiksējot sajūtu. Lieli spilgti laukumi, košas krāsas ar plūstošām līnijām. Sulīga glezniecība, kas izstaro pozitīvas emocijas.

Otra izstādes dalībniece ir keramiķe un dizainere, mākslas priekšmetu pedagoģe Inese Līne. 1978.gadā absolvējusi Liepājas lietišķās mākslas vidusskolu, pēc tam Latvijas Mākslas akadēmijas lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļu. Humanitāro zinātņu maģistra grāds vizuāli plastiskajā mākslā, ir Latvijas Dizaineru savienības biedre. Ineses Līnes darbi atrodami Rīgas Porcelāna muzeja kolekcijā, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumā, Marka Rotko centra īpašumā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs. Māksliniece strādā ar dažādām keramikas masām, taču visvairāk saista porcelāns. Tas ir izsmalcināts materiāls ar savu raksturu, kas pieprasa milzīgu pacietību, ir īpašs, meditatīvs process. Sekojot jūtām un emocijām, iespējams kādā brīdī notvert trauslo laimes sajūtu. Un tad vērot, kā šīs sajūtas materializējas un iegūst savu veidolu.

I. Līne saka, ka kopā ar Daci jau veidojušas vairākas kopizstādes. “Interesanti ir tas, ka gatavojoties izstādēm, nekad nezinām, ko un kā dara otra. Tikai izstādes iekārtošanas brīdī redzam to kopskatu, kas vienmēr pārsteidzošā kārtā veido labu saskaņu,” ar gandarījumu atzīst māksliniece Inese Līne, piebilstot, ka šī izstāde būs kā retrospekcija par vairāku pēdējo gadu veidotiem darbiem. Māksliniece ir atlasījusi tos darbi, kurus ļoti vēlējusies parādīt savā dzimtajā pilsētā – Liepājā. Tie spilgti atspoguļo gan Ineses Līnes profesionālo rokrakstu, gan radošās domāšanas plūdumu.

Izstādi iespējams apskatīt bez maksas darba dienās no plkst. 10.00 – 19.00, brīvdienās no plkst. 10.00 – 18.00.