Gunāra Kopštāla 90 gadu jubilejas izstāde “Liepājas vējos”

03.09 - 04.10.2022
10:00 - 19:00

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas “Fotast” līdzdibinātāja, fotogrāfa un pedagoga Gunāra Kopštāla 90 gadu jubilejas izstāde “Liepājas vējos”. Izstāde apskatāma visu septembri Liepājas Latviešu biedrības namā bez maksas.

“Jubilejas reizē atrādīšu pēdējos piecos gados tapušos darbus. Sākotnēji biju iecerējis melnbaltu foto izstādi, bet kolēģu mudināts, iekļāvu arī krāsainas fotogrāfijas. Mans iemīļotais kvadrāta formāts rādīts pateicoties 6×6 fotofilmai, bet visjaunākie darbi – dabas skati – tapuši šogad ar speciālu aparātu un infrasarkaniem filtriem,” pastāstīja jubilārs.

Pirms 10 gadiem savu jubileju G.Kopštāls atzīmēja ar fotogrāmatas “Mirkļa pietura” izdošanu un tajā fotokolēģi atzinīgi novērtēja viņa precizitāti un centību, kā arī izcēla pedagoga talantu un meistarību: “Kā fotogrāfs Gunārs ir kolosāls. Man imponē viņa akurātība. Patīk centība. Apbrīnoju Gunāra pedagoga prasmi. Apskaužu viņa neatlaidību. Kopštāla audzēkņi jau paši plūc laurus starptautiskās izstādēs!” /Huberts Stankevics/, “Mūžīgi esmu sajūsminājies par Gunāra filigrāno fototehniku. Viņš strādā gluži kā juvelieris. Ja kaut kur izstādīti viņa darbi, tad turp ir jāiet, lai iepriecinātu sirdi.” /Arnolds Treide/, “Kopštāls ir precīzs vīrs. Kā kolēģis apbrīnoju viņu mīļās precizitātes un fotogrāfiskās tīrības dēļ. Viņš ir izdibinājis daudzus fototehnikas noslēpumus.” /Jānis Lādītis/, “Gunārs māk saprotami izskaidrot fotogrāfiju citiem. Ne visiem tas padodas. Viņš nerimti seko, kā sarunu biedrs izprot stāstīto.” /Elmārs Heniņš/. Fotogrāmata būs pieejama izstādes “Liepājas vējos” atklāšanā un varēs tikt arī pie jubilāra autogrāfa.

G.Kopštāls ir viens no Liepājas Kultūras nama fotopulciņa dibinātājiem 1958.gadā. Vēlāk no pulciņa izveidojās divas patstāvīgas studijas – fotostudija un kinostudija. G.Kopštāls gandrīz 10 gadus bija kinostudijas vadītājs, piedalījies filmu skatēs un festivālos, bijis Latvijas Kinoamatieru biedrības valdes loceklis un “Goda biedrs”. Vēlāk pievērsās žurnālistikai Latvijas televīzijā, kur 12 gadu laikā veidoti foto un kino sižeti “TV Panorāma” un citām TV redakcijām. Viņa fotodarbi publicēti arī laikrakstos un žurnālos, tāpat gatavotas fotogrāfijas izstāžu katalogiem, reklāmas izdevumiem Liepājas Simfoniskajam orķestrim, koriem, iestādēm, ceļvežiem, kalendāriem un citiem izdevumiem. G.Kopštāls saņēmis virkni apbalvojumu, ir Starptautiskās Fotomākslas federācijas Mūža biedrs, Mārtiņa Buclera prēmijas laureāts, starptautiskās klases fotomākslinieks.

Organizē: Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs