Guntas Krastiņas personālizstāde “Neola”

10.07 - 07.08.2020
10:00 - 19:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

No 10. jūlija līdz 7. augustam māksliniece Gunta Krastiņa aicina uz Liepājas Latviešu biedrības namu, kur Izstāžu galerijā un Foajē būs aplūkojama personālizstāde “Neola”. Tajā būs iespējams aplūkot pēdējo gadu laikā tapušos abstrakcionisma stilā veidotos darbus, kas vēl nav bijuši redzami nevienā izstādē. Aplūkojamie darbi veidoti un izstādē tiks eksponēti pirmo reizi. Tikšanās ar izstādes autori – mākslinieci notiks 16. jūlijā plkst. 17.00.

Izstādes ietvaros apmeklētājiem būs iespējams aplūkot vairāk kā divdesmit mākslinieces Guntas Krastiņas gleznas, kas tapušas pēdējo trīs gadu laikā un līdz šim vēl nav bijušas pieejamas apskatei nevienā izstādē. Nesenākie no darbiem pabeigti vien šogad un gaida savu debiju. Izstādē skatāmas gleznas, kuras asociatīvi attēlo mūsu planētu, ar krāsu un formu daudzveidību tiek radīts Zemes tēla veidolam, lai arī nebūt attēlos pilnīgam, bet tikai tādam, kas dod iespēju skatītājam ieraudzīt un sajust sevi šajā laikā un katram savā atsevišķā dimensijā un kopīgajā- mājās, planētā Zemē.

Par izstādē aplūkojamo māksliniece atklāj: “Izstāde ”Neola” tika iecerēta aprīļa mēnesī ar atklāšanu 1. aprīlī. Šis ”joks” neizdevās visiem zināmo apstākļu dēļ, bet zīmīgi, ka ekspozīcijas tēma savu aktualitāti ieguva jaunās krāsās, proti, – šajā laikā daudzi, iespējams, aizdomājās par savu dzīves eksistenciālo sūtību un par mūsu  planētu Zemi kopumā. Par to, cik visi esam vienoti šajā dzīves telpā, kuras nosaukums ir Zeme. Ka  šodien, kad notikumu ātruma dimensijas ir izaugušas līdz gandrīz vai gaismas ātrumam, kad informācija katru sasniedz  jau no pirmmirkļa, lai kurā pasaules punktā  arī atrastos indivīds šajās mūsu kopīgajās mājās, svarīgākā un vienīgā komponente visā ir mūsu mājas – Zeme. Skatītājs, iespējams objektīvi jautātu: “Kāpēc mākslinieka attēlotā zeme ir olas formā?” Pamatots jautājums, bet zinātnieki ne tik sen spējuši noteikt precīzu Zemes formu un tā nebūt nav aplis, bet gan viņas veidols atgādina OLU! Varbūt tāpēc Lieldienās ripina olas – Zemes stundai par godu? Kas zin…. Paliks laikam mūžīgi neatbildēts jautājums, kas bija pirmā – ola vai Zeme?”

Apmeklētāji Liepājas Latviešu biedrības namā tiek gaidīti, ja tiem nav elpceļu infekcijas slimības simptomu (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī, ja personai nav noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Apmeklētāji tiek aicināti ievērot norādes par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās, atsaukties darbinieku aicinājumiem un ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos. Plašāka informācija par Biedrības nama darbību pieejama interneta vietnē www.biedribasnams.lv.

Izstāde bez maksas Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā un Foajē būs apskatāma no 10. jūlija līdz 7. augustam, katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst. 10:00-19:00.