Hortenziju ziedu izstāde

03.08 - 05.08.2023
10:00 - 19:00
|
Foajē

No 3. līdz 5. augustam Liepājas Latviešu biedrības nama foajē pirmo reizi norisināsies hortenziju ziedu izstāde. Hortenzijas uz Biedrības namu būs atceļojušas no Latvijā lielākā hortenziju audzētāja Ilmāra Zirņa kolekcijas, kā arī Dienvidkurzemes audzētājiem, SIA “Deko Dārzs” un stādaudzētavas – Stādu Pļavas “Dienvidkurzeme”. Tāpat izstādes ietvaros Biedrības namā būs skatāma mākslinieces Ilzes Ērgles – Vanagas gleznu ekspresizstāde “Iegrimt peoniju mākoņos”, bet 3. augustā pulksten 12.30 biedrības namā viesosies Latvijā pirmā mēbeļu audzētava “Forest Designed” iepazīstinot ar savu unikālo darbības sfēru. Savukārt, pulksten 13.30 pasākuma apmeklētājiem piedāvāsim iesaistīties meistarklasē, kuras laikā būs iespēja pagatavot rožu ievārījumu.

Šogad ziedu izstāžu ciklu, ko iemīļojuši liepājnieki un pilsētas viesi papildinām ar unikālu, jaunu un vēl nebijušu izstādi Liepājā. Hortenziju skaistumu un daudzveidību aicināts novērtēt ikkatrs liepājnieks un pilsētas viesis Liepājas Latviešu biedrības nama foajē no 3. augusta pulksten 12.00, kad notiks izstādes atklāšana, līdz 5.augustam pulksten 19.00.

Hortenziju ziedu izstādē ar saviem lolojumiem piedalīsies Latvijā populārākais hortenziju audzētājs Ilmārs Zirnis. Pie mums viesosies arī stādaudzētava – Stādu Pļavas “Dienvidkurzeme” un  SIA “Deko Dārzs”.

Pasākuma ietvaros 3.augustā pulksten 12.30 Biedrības namā viesosies mēbeļu audzētava “Forest Designed”, iepazīstinot ar savu unikālo darbības sfēru pilsētas iedzīvotājus un viesus. “Forest Designed” ir Latvijā pirmā un vienīgā mēbeļu audzētava. Kopš 2020.gada mēbeļu audzētāju dārzā aug dzīvi krēsli, lampu abažūri, drēbju pakaramie un citas mēbeles. Šīs mēbeles ir viengabala objekti, bez nevienas skrūves, naglas vai līmes triepiena. To tapšanas procesā nerodas pilnīgi nekādi materiāla atlikumi, atgriezumi vai pārpalikumi. Izaudzēt mēbeli var no jebkura koka, taču tas ir laikietilpīgs darbs un cieša, dzīva sadarbība cilvēkam un dabai. Audzējot, nevis rūpnieciski ražojot mēbeles, top unikāli un neatkārtojami eksemplāri, jo dabā nepastāv pat divas vienādas sniegpārslas, un tieši tāpat nav divu vienādu koku. Par šo visu sīkāk būs iespēja uzzināt apmeklējot lekciju – prezentāciju. Saprast un izzināt kā notiek mēbeļu audzēšanas process, apskatīt izaudzētās mēbeles un uzdot sev interesējošus jautājumus.

Hortenziju ziedu izstādes ietvaros no 3. – 5. augustam Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma mākslinieces Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu ekspresizstāde “Iegrimt peoniju mākoņos”, kas atceļojusi no Valmieras. Mākslinieces mīlestība gleznās ir peonijas. Tās Ilzes Ērgles-Vanagas gleznās dzīvo jau vairāk kā desmit gadus.  Savukārt, radoši darboties gribētājiem, būs iespēja piedalīties Māras Tīmanes veidotajā meistarklasē un iemācīties pagatavot rožu ievārījumu.

 

Izstāde interesentiem pieejama bez maksas, pateicoties Liepājas valstpilsētas pašvaldības finansiālajam atbalstam, un to būs iespējams aplūkot 3.augustā no pulksten 12.00 līdz 19.00, bet 4. un 5. augustā no pulksten 10.00 līdz 19.00.