Ilzes Akselrodes gleznu izstāde “Liepājas vēju izjūta”

10.06 - 08.07.2020
10:00 - 19:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

No 10. jūnija Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija atkal tiks atvērta apmeklētājiem un piedāvās aplūkot mākslinieces Ilzes Akselrodes gleznu izstādi “Liepājas vēju izjūta”. Izstādē būs apskatāmi mākslinieces pēdējos gados radītie darbi un jauni darbi, kas veltīti Liepājai un tās izjūtai.

Vējš, ātrums, brīvība – tāds ir mākslinieces Ilzes Akselrodes moto gan dzīvē, gan glezniecībā. Parasti cilvēks ejot pret vēju izjūt pretestību. Ilzei Akselrodei Liepājas vējš dod spārnus un izjūtu, ka ir iespēja lidot bezgalīgā krāsu un nianšu jūrā. Tā ir sava veida meditācija, rotaļa ar krāsu un formu, paņemot vēja spēku. Izstāde ir vasaras vēja un smilšu izjūta gleznās. Liepājas vēju izjūta rada atkarību, ne par velti stiprākie Latvijas vēji pūš Kurzemē. Jūra, cilvēki, smiltis, prieks, smiekli – labākās vasaras izjūtas, kuras autore vēl izstādes skatītājiem. Ilzes Akselrodes gleznu izstādē “Liepājas vēju izjūta” būs apskatāmi mākslinieces pēdējos gados radītie darbi un jauni darbi, kas veltīti Liepājai un tās izjūtai.

Ilze Akselrode ir absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmiju pie emeritētā profesora Jura Jurjāna ar dekoratīvu gleznojumu sēriju “Četri gadalaiki”, kuras pamatā ir izmantota Liepājas jūgendstila ornamentika un stilistika. Studējusi arī pedagoģiju un ir Izglītības zinātņu maģistrs pedagoģijā. Paralēli dažādu projektu darbam, Ilze Akselrode aktīvi glezno, piedalās mākslinieku grupu izstādēs, rīko personālizstādes, pēdējos sešus gadus darbojas mākslinieku grupā “Mākslas kolēģi”.

Apmeklētāji Liepājas Latviešu biedrības namā tiek gaidīti, ja tiem nav elpceļu infekcijas slimības simptomu (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī, ja personai nav noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Apmeklētāji tiek aicināti ievērot norādes par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās, atsaukties darbinieku aicinājumiem un ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos. Plašāka informācija par Biedrības nama darbību pieejama interneta vietnē www.biedribasnams.lv.

Izstāde bez maksas Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs apskatāma no 10. jūnija līdz 8. jūlijam, katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst. 10:00-19:00.