Ingas Jurānes gleznu izstāde “VASARAS AINAS”

25.07 - 27.08.2023
10:00 - 19:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

Inga Jurāne sadarbībā ar Liepājas Latviešu biedrības namu aicina uz gleznu izstādi “Vasaras Ainas”. 
Izstāde būs apskatāma no 25. jūlija līdz 27. augustam.
Izstādes atklāšana 25. jūlijā plkst. 17:00.

Izstādē aplūkojamas mākslinieces vasarīgi gaisīgās, košās gleznas. Apkopotā kolekcija veidojas no darbiem, kas tapuši laika posmā sākot ar 2019.g. līdz 2023.g. Lielākā daļa darbu gleznoti ar eļļas krāsām. Daļa darbu veidoti akrila, vai jauktā tehnikā – gleznojot kopā ar eļļas un akrila krāsas. 
Darbos attēloti dabas motīvi, ainavas, marīnas, ziedu kompozīcijas un klusā daba. Daba regulāri atkārtojas autores darbos. Prieks par tās neatkārtojamo skaistumu un dzīvelīgām krāsām tiek attēlots gan reālistiskajos skatos, gan fantāzijās vai atmiņās no kādiem iespaidiem.  Lielākā daļa – neliela izmēra darbi, dažas miniatūras un dažas lielformāta gleznas. 
Māksliniece absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju Vizuālās komunikācijas nodaļu. Ieguvusi maģistra grādu. Prof. J. Murovska vadībā. Absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas koledžu, keramikas nodaļu. Šobrīd strādā kā neatkarīga māksliniece un dizainere. Strādājusi par pasniedzēju Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolā. Gūta pieredze arī veicot mākslinieka, dizainera pienākumus dizaina aģentūrās. Māksliniece pasniedz vizuālās mākslas nodarbības radošajā studijā “9 otas”, savā darbnīcā Rīgā. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada. Ir bijusi Latvijas Grafikas kameras biedrs. Sarīkojusi vairākas personālizstādes un regulāri piedalās grupu izstādēs un plenēros. Darbi atrodas privātās kolekcijās gan Latvijā gan ārzemēs. 

Gleznu izstādi iespējams apskatīt Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā darba dienās no plkst. 10.00 – 19.00, brīvdienās no plkst. 10.00 – 18.00 bez ieejas maksas.