Interaktīvā fotoizstāde “Latvijas un Zviedrijas daba”

01.12.2021 - 02.01.2022
10:00 - 19:00
|

No 1. decembra līdz 2. janvārim Liepājas Latviešu biedrības namā būs apskatāma fotogrāfa Peo Jonsona (Peo Jonsson) izstāde “Latvijas un Zviedrijas daba” kā arī būs vērojama Latvijā uzņemta ziemeļblāzmas instalācija. Interaktīvā izstāde organizēta sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā.

Fotoizstādes autors ir zviedrs Peo Jonsons, kurš šobrīd dzīvo Latvijā. Māksliniekam ir 30 gadu pieredze tūrisma nozarē, īpaši pievērsies ilgtspējīga tūrisma attīstībai, piedalījies daudzos semināros dažādās Eiropas valstīs un Krievijā.

Fotogrāfam ir īpaša attieksme pret dabu un dabas aizsardzības tēmu. Peo Jonsons uzskata, ka dabas vērtības pieder ikvienam, domājot ne tikai par šodienu, bet arī par nākotni. “Ja mēs priecājamies par dabu, tad mums par to ir arī jārūpējas. Tā ir ilgtspējīgas attīstības būtība,” saka fotogrāfs.

Autora dabas skatus papildinās video instalācija ar unikālo dabas parādību – ziemeļblāzmu. Tieši rudens un ziema ir tas laiks, kad šo brīnumaino parādību dažādās krāsas diezgan bieži var vērot Zviedrijā. Kaut arī Latvijā tā ir salīdzinoši reta dabas parādība, šīs izstādes ietvaros būs iespēja to redzēt uzņemtu tieši Latvijā. Instalāciju papildinās Ērika Ešenvalda “Northern Lights” jeb “Ziemeļblāzma” mūzikas pavadījums.

Izstāde tapusi  ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu un to iespējams apskatīt bez maksas Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā no 1. decembra līdz 2. janvārim, darba dienās no plkst. 10:00 līdz 19:00, sestdienās un svētdienās no plkst. 10:00 līdz 15:00.