Izstāde „Komponista Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās no koncertiem Liepājas koncertzālēs”

07.01 - 02.02.2023
10:00 - 19:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

No 7. līdz 31. janvārim Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu zālē mūzikas telpa „Vinilkoks”, fotomeistars Aigars Hibners un biedrība „Liepājas kamerorķestris” aicina uz  izstādi „Komponista Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās no koncertiem Liepājas koncertzālēs”.

Izstādes atklāšana – sestdien, 2023. gada 7. janvārī plkst. 14.00.

Interesentiem izstāde pieejama līdz 3. februārim.

Mūzikas telpas „Vinilkoks” saimnieks Raitis Pavlovičs jau vairākus gadus kolekcionē latviešu un ārzemju mūziķu izdotās skaņuplates. Viena no plašākajām kolekcijām ir saistīta komponista Raimonda Paula daiļradi.

Raita Pavloviča kolekcijā ir gandrīz visas ar komponista mūziku izdotās skaņuplates – sākot ar 1957. gadā izdoto 78 apgriezienu šellaka plati ar Raimonda Paula skaņdarbu „Lēnā rumba”, Japānā 1987. gadā izdoto singlu  „Dāvāja Māriņa vai 1’000’000 sārtu rožu” dziedātājas Tokito Kato izpildījumā, 1984. gadā lielu popularitāti ieguvušās dziesmas „Anno Domini” dziedātāja Don Marko izpildījumā.

Kolekcijā ir skaņuplates ar Maestro mūziku, kas ir izdotas ASV,Anglijā, Austrālijā un citās valstīs ar „trimdas latviešu” palīdzību un atbalstu. Daudzi pašmāju un ārzemju mūziķi ir iekļāvuši Raimonda Paula dziesmas savos skaņuplašu izdevumos.

Patreizējā brīdī kolekcijā ir vairāk kā 180 skaņuplates. Lielākā daļa skaņuplašu ir Maestro autogrāfētas.

Raitis Pavlovičš veido arī Raimonda Paula skaņuplašu katalogu, kas nākamā gada sākumā būs pieejams visiem interesentiem.

Savukārt fotogrāfs Aigars Hibneris, kurš ir pazīstams kā Liepājas teātra „galma fotoMeistars” ir dokumentējis ļoti daudz gan Raimonda Paula koncertus, gan mēģinājumus un arī aizkulises Liepājas koncertzālēs. Viena no plašākajām fotogrāfiju kolekcijām ir tapusi Raimonda Paula 75. jubilejas koncertā „Pilsētā vētru un dzintara krastā” no Liepājas olimpiskā centra lielās arēnas un no koncerta 2022. gada vasarā koncertdārzā „Pūt vējiņi”.

Izstādes atklāšanā būs tikšanās ar grāmatas „Raimonds Pauls – skanošs un klātesošs” autori Lia Guļevsku. Izdevniecība „Jumava” piedāvās interesentiem grāmatu arī iegādāties.

Skanēs Raimonda Paula dziesmas mūziķa Edgara Silacērpa izpildījumā.

Notikumu atbalsta Liepājas pilsēta un Dienvidkurzemes novads.

Organizē: Mūzikas telpa „Vinilkoks”,  fotomeistars Aigars HibnerIs un biedrība „Liepājas kamerorķestris”