J.Grabovska personālizstāde “Metamorfozes”. Tikšanās ar autoru.

04.04.2024
18:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

Liepājas Latviešu biedrības namā no 2. līdz 30. aprīlim skatītāji aicināti aplūkot Jāņa Grabovska gleznu izstādi “Metamorfozes”.

Būdams profesionāls mūziķis, Jānis Grabovskis mērķtiecīgi pievērsies meklējumiem vizuālajā mākslā. Mācījies pie Kuldīgas mākslinieka Viļņa Rasas un kā autodidakts iepazinis profesionālo mākslas literatūru, aplūkojis ievērojamas mākslas kolekcijas Ermitāžā, Prado muzejā un Parīzes muzejos, regulāri iedvesmojies izstādēs Rīgā un, protams, nodevies radošajam procesam pats.

Tieši eksperimenti ar dažādām faktūrām un materiāliem palīdzējuši atrast savu unikālo rokrakstu. “Esmu centies izstrādāt pats savu glezniecības tehnoloģiju – veidot faktūras, izmantot netradicionālus materiālus (foliju, smiltis, metālu, zāģu skaidas, stiklu), lai ieintriģētu skatītājus. Pakāpeniski sāku pievērsties abstrakcionismam un nosacītībai. Mani interesē kontrasti, atspīdumi uz virsmām, reljefi, laukumu pārvērtības. Dažreiz meklēju filozofisku ievirzi”.

Jānis Grabovskis (1954) izstādēs piedalās no 1982. gada un jaunākos darbus šobrīd skatītāju vērtējumam nodod savā desmitajā personālizstādē. “Saviem šīs izstādes darbiem nosaukumus neesmu devis, ļaujot skatītājiem pilnīgu iztēles un fantāzijas brīvību. Darbi ir tikai numurēti. Vēlos radīt iespaidu, ka dažreiz no tā, ko mīdām kājām, var izveidot ko īpašu. Vai tā ir māksla – spriest jums. Svarīgs ir nevis tas, ko attēloju, bet kā attēloju…Lai jums spēcīgi emocionālie iespaidi!”

Izstādes darbus iespējams iegādāties, sazinoties ar autoru pa tālruni 29228137. Izstāde ir skatāma bez maksas katru dienu no 10.00 līdz 19.00 Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā. Tikšanās ar izstādes autoru norisināsies 4. aprīlī pulksten 18.00.