IZPĀRDOTS Koncertdārza “Pūt, vējiņi!” atklāšanas koncerts “Atgriešanās”

27.05 - 27.05.2022
20:00 - 00:00
|
Koncertdārzs "Pūt, vējiņi!"

Vairākus gadus klusējusi un pacietīgi gaidījusi savu atdzimšanu, 27.maijā ar vērienīgu atklāšanas koncertu “Atgriešanās” savējos no malu malām Liepājā kopā atkal sauks leģendārā estrāde “Pūt, vējiņi!”.
Vieta, kura laiku laikos piedzīvojusi ne vienu vien atdzimšanu, kopš tālajiem 60ajiem, kad tā ieguva mums zināmo veidolu un nosaukumu “Pūt, vējiņi!”, vairākām paaudzēm sen vairs nav tikai koncertu vieta Liepājā, bet vienlaikus arī domāšanas veids, mūzikas un brīvības templis. “Pūt, vējiņi” kopā ar šeit dzimušo mūzikas festivālu “Liepājas Dzintars” ierakstījuši neizdzēšamas un spilgtas lappuses ne vien Liepājas, bet arī visas Latvijas mūzikas vēsturē.

Atklāšanas koncertā “Atgriešanās” uz estrādes atjaunotajiem skatuves dēļiem kāps Latvijas spilgtākie mūziķi, grupas un personības. Tādējādi ļaujot ikvienam apmeklētājam būt lieciniekam ne vien vēsturiskam notikumam, bet arī vareniem mūzikas svētkiem, kuros viena pēc otras skanēs dziesmas un skaņdarbi, bez kuriem nav iedomājama šī vieta, šis stāsts un šī atgriešanās. Uz atklāšanas svinībām pošas maestro Raimonds Pauls, Liepājas simfoniskais orķestris, diriģenti – Atvars Lakstīgala, Jēkabs Ozoliņš un Kaspars Ādamsons. Grupas: “Jumprava”, “Credo”, “Carnival Youth”, “Musiqq”, “bet bet”, “Eolika” un “Pērkons”. Mūziķi: Jānis Lūsēns, Uldis Marhilevičs, Juris Pavītols, Ainars Virga, Fēlikss Ķiģelis, Igo, Aivars Hermanis, Vjačeslavs Mitrohins, Zigfrīds Muktupāvels, Ivo Fomins, Ainars Mielavs, Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Harijs Zariņš, Dons, Ilona Bagele, Andris Ērglis, Jānis Strazds, Roberts Dinters, Laura Teivāne, Laimis Rācenājs, Tomass Kleins, Ance Krauze, Intars Busulis un citi.  Tā būs ilgi gaidīta un sagaidīta atsaukšanās tai balsij, kura – mums visiem zināmajā Imanta Kalniņa dziesmā – nepagurusi sauc atkal un atkal satikties liedagā. Tā būs neaizmirstama atgriešanās, lai mēs ļautos un atļautos būt tā, kā varam un protam būt vienīgi šeit. Tavā un manējā Liepājā. Koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Uldis Marhilēvičs,
Režisors – Viktors Runtulis,
Video projekcijas, skatuves scenogrāfija – Artis Dzērve,
Skaņu operators – Normunds Slava,
Scenārija autore – Maija Kalniņa.

Plašāka informācija : www.putvejini.com

Koncertu rīko Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar SIA “Liepājas latviešu biedrības nams” un SIA ”Marhils Music Company”.
Organizē: Liepājas latviešu biedrības nams, SIA