KOP-IZSTĀDE „NODOMA PUTNI”

02.04 - 28.04.2023
10:00 - 19:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

Pirmā Soul Art jeb dvēseles mākslas kopizstāde Liepājā!

6. aprīlī, plkst. 17.00 ikviens būsiet mīļi gaidīts uz izstādes sarunu vakaru, kurā iespēja satikties ar brīnišķīgajām Soul Art gleznu radītājām un uzzināt vairāk par šo dziedinošo radīšanu!

Gleznošanas procesā, tāpat kā dzīvē, mums ir brīva izvēle – koncentrēties uz to, kas mums sagādā prieku vai skumjas. Šajā izvēlē ir spēks.

Sanda Eižvertiņa ir radoša būtne, dvēseles māksliniece., kura daudzus gadus seko savam sirds aicinājumam radot sajūtu gleznas. Kop-izstādes „Nodoma putni”  idejas autore un Soul Art prakses dedzīga praktizētāja.

Kas ir Soul Art un kā tas aizsākās Sandai Eižvertiņai?

Sanda Eižvertiņa uzskata, ka katra glezna ir viņas radošā dziednīca. “Durvis uz manu patiesumu un dziedinājumu atvērās laikā, kad es nespēju dzīvē saskatīt gaišās krāsas, rast mierinājumu un atbildes uz notiekošo,” atklāj S.Eižvertiņa, piebilstot, ka sākusi radīt gleznas, lai iepazītu un  dziedinātu sevi.

Jau vairākus gadus viņa aicinu cilvēkus uz šādām radošām un sevi izzinošām nodarbībām, satiekot brīnišķīgus cilvēkus  –dvēseles māksliniekus – radītājus, kas iedvesmo viens otru, vēro zīmes un mācas „lasīt audeklā” savus dvēseles vēstījumus.
Šie dvēseles atspulgi, kuri radīti Soul Art praksē, caurstrāvo katras radītājas pieredzi un ceļu pie savas būtības.
“Tā manī dzima šī drosmīgā ideja –  šos brīnumskaistos gleznu stāstus, kurus radījušas 20 radošas būtnes, parādīt pasaulei, parādītu un iedvesmot radošumā ikvienu,” par izstādi saka idejas autore, piebilstot, ka visas  gleznas, kuras apskatāmas izstādē, radījušas dāmas, kuras nav ar akadēmisko izglītību mākslā. S.Eižvertiņa informē, ka Soul Art gleznošana nav par akadēmiskās mākslas apgūšanu, tā ir māksla, kas nāk no dvēseles – brīvs un intuitīvs  process, kur  sajūtas ietērpjas  krāsās un abstraktos  tēlos, lai mums palīdzētu  ieraudzīt savus  dvēseles vēstījumus.  

Šīs izstādes aicinājums ir ikvienam uzdrīkstēties ieskatīties savas dvēseles dzīlēs, nemeklēt akadēmiskās sakarības vai  atbalstu reālistiskos atspulgos.
Soul Art ir  par patiesumu, par spēju mainīties, par nepieķeršanos, par SAJUŠANU,  par radošā spēka ieraudzīšanu sevī.
Izstādē galvenokārt  ir  gleznas no pēdējā radošā pašizziņas projekta „Nodoma putni”, bet  aplūkojami arī citi darbi no mūsu  kopīgajiem sajūtu mākslas procesiem.

Kas ir radošais pašizziņas projekts – „NODOMA PUTNI”?
Sajūtot tuvību ar kādu no tēliem, mēs zemapziņas līmenī viņā atpazīstam sevi. Ar tēla starpniecību mēs savienojamies ar savu patieso būtību, mācāmies sadzirdēt  savas dvēseles čukstus.
Putni, kuri ieaicināti mūsu gleznās, ir iesaistīti dziļā dvēseliskā apskāvienā. Tie vienmēr ir  saiknē ar mūsu patieso dabu! Radošajā procesā, tie maigi un saudzīgi, palīdz mums dziedināt pagātnes ievainojumus, stiprina iekšējo spēku un aicina uzdrīkstēties jauniem lidojumiem!  

Organizē: Sanda Eižvertiņa