PĀRCELTS! Leldes Kalmītes izstāde par godu Biedrības nama 85 gadu jubilejai

09.11 - 08.12.2020
10:00 - 19:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

Jaunāka informācija par pārcelto pasākumu drīzumā tiks publicēta! 

No 9. novembra līdz 8. decembrim Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs aplūkojama Leldes Kalmītes izstāde “Nemierīgas ainavas: gleznas un zīmējumi’’. Ar izstādes atklāšanu 10. novembrī plkst. 17:00 tiks uzsākts Biedrības nama jubilejas mēnesis, kam par godu ieradīsies Pasaules latviešu mākslas centra pārstāve Lelde Kalmīte, lai izstādītu savus mākslas darbus. 

Čikāgas māksliniece Lelde Kalmīte ir absolvējusi Čikāgas Universitāti, kā arī papildus ieguvusi doktora grādu mākslas pedagoģijā Minesotas Universitātē. Pati māksliniece par sevi stāsta: “Pēdējos gados šķiet, ka manās gleznās darbojas draudīga īpašība. Ja mākslas radīšana ir personisks jēgas meklējums, tad  katra mākslinieka darbi atspoguļo laika garu. Mūsu laikmetu raksturo arvien straujāka vides iznīcināšana, kā rezultātā tiek apdraudēta mūsu pasaules paša nākotne. Šķiet, ka manas izdomātās ainavas izpauž šo satraukumu par dabas iznīcināšanu.”

Leldes Kalmītes izstādē “Nemierīgas ainavas: gleznas un zīmējumi” būs redzamas gleznas, kas atspoguļo dedzinošu iznīcību un raizes, turpretim tintes zīmējumi ir radīti kā miera un meditācijas vieta. Mākslinieci aizrauj ģeometrisko rakstu un dabisko formu krustojums – tam perfekts piemērs ir baltais kaķis, kas guļ uz tautisku segu. Latvijas senās un precīzi iestādītās koku gatves ir viens no mākslinieces iedvesmas avotiem, skaidrojot to, ka tāpat kā dārzkopībā, arī šāda veida zīmēšana meklē līdzsvaru starp dabas vēlmēm un cilvēka nodomu.

Izstāde tapusi ar sadarbībā ar Pasaules latviešu mākslas centru Cēsīs.

Izstāde bez maksas Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs apskatāma no 9. novembra līdz 8. decembrim, darbadienās un sestdienās no plkst. 10:00 līdz 19:00.