Liliju ziedu izstāde

22.07 - 24.07.2021
10:00 - 19:00
|
Foajē

No 22. līdz 24. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības nams ielūdz uz Liliju ziedu izstādi. Izstādes ietvaros 23. jūlijā pirmo reizi Biedrības namā lekciju par eksotiskajiem augiem lasīs pieredzējušais dārza eksperts Andrejs Svilāns, kā arī visu trīs dienu garumā būs iespēja aplūkot ne tikai ziedu kolekcionāru lilijas, bet arī mākslinieces Ilzes Elizabetes Romančenko ziedu gleznu izstādi “Noslēpumainais pasaku dārzs”, Dodoties uz Liliju ziedu izstādi, aicinām pa ceļam izbaudīt biedrības “ETNO Liepāja” rīkoto Annas dienas amatnieku tirdziņu Rožu laukumā, kas norisināsies 23. un 24. jūlijā.

Šajā gadā Biedrības nama Foajē piesmaržinās liliju šķirnes no Aizputes ziedu audzētājas Ingūnas Vālodzes un  liliju audzētāju biedrības “Lilium Balticum” ziedu kolekcionāri un pārstāvji – Marutas Audares, Antras Balodes,  Ainas Zobovas, Agras Straumanes liliju kolekcijas. Tāpat arī Liliju ziedu izstādes laikā varēs baudīt mākslinieces Ilzes Elizabetes Romančenko daudzpusīgo ziedu gleznu izstādi “Noslēpumainais pasaku dārzs”. Darbi ir veidoti uz audekla ar eļļas krāsām un tajos ir redzami vasarīgi ziedi, tostarp lilijas, gleznoti ar dinamiskām un plūdenām līnijām, radot skatītājā patīkamas sajūtas par vasaras siltumu un tās burvību.

Piektdien, 23. jūlijā pulksten 14:00 Liliju ziedu izstādi pirmo reizi papildinās bezmaksas lekcija ar ekspertu Andreju Svilānu, kurā tiks stāstīts par eksotiskajiem dārza augiem un to kopšanu, kā arī būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus. Savas karjeras laikā Andrejs Svilāns ir bijis ilggadējs Nacionālā botāniskā dārza direktors, kā arī sarakstījis vairākus desmitus zinātniskas un populārzinātniskas publikācijas. Ieeja lekcijā ir bez maksas, uzrādot derīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu.

Ceturtdiena:

  • 12:00-19:00 Foajē Liliju ziedu izstāde kopā ar Ilzes Elizabetes Romančenko gleznu izstādi. Bezmaksas ieeja ikvienam interesentam.

Piektdiena:

  • 10:00-19:00 Foajē Liliju ziedu izstāde kopā ar Ilzes Elizabetes Romančenko gleznu izstādi. Bezmaksas ieeja ikvienam interesentam.
  • 14:00 Kamerzālē lekcija par eksotiskiem augiem dārzā kopā ar Andreju Svilānu. Bezmaksas ieeja, uzrādot sertifikātu par par Covid-19 vakcināciju vai pārslimošanu.

Sestdiena:

  • 10:00-19:00 Foajē Liliju ziedu izstāde kopā ar Ilzes Elizabetes Romančenko gleznu izstādi. Bezmaksas ieeja ikvienam interesentam.

Izstāde tapusi ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.