Māra Iltnera personālizstāde “Tīģerlilija”

02.08 - 30.08.2021
10:00 - 19:00
|
Foajē

Pirmdien, 2. augustā, pulksten 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē tiek atklāta mākslinieka Māra Iltnera personālizstāde “Tīģerlilija”.

Māris Iltners ir dzimis liepājnieks, absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu, darbus veido autortehnikā, kuru neatklāj: “Visi brīnās, kā es taisu to mozaīku. Es arī neatklāju, no kā es taisu tos mazos krikucīšus. Varu pateikt – tas nav māls.” Mākslinieka darbi līdz šim ir izstādīti Rīgā, Saldū, kā arī vairākās rudens izstādēs Liepājas muzejā. Šī būs pirmā personālizstāde Liepājā.

Par to, kā rodas darbi, Māris Iltners saka: “Ar gleznošanu man nav nekāda saistība, jo par gleznām mēs tās nosaukt nevaram. Saku, ka es taisu bildes, nevis gleznoju. Strādāju ar faktūru. Pirms taisu darbu, vispirms to iedomājos melnbaltu, bet, grozies kā gribi, vienmēr tas man sanāk ļoti krāsains. Bet ļoti gribas taisīt melnbaltu, grafisku. Viss vēl priekšā. Kā rodas bildes? Nav tā, ka es sākumā izdomāju briesmīgi gudru domu un tad taisu. Ir tā, atnāk kaut kāds priekšmets vai materiāls, un es ilgi uz to skatos un rodas ideja, es to apdarinu – ir doma, rodas bilde.”

Māra Iltnera darbi no 2. līdz 30. augustam būs skatāmi Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē. Uz atklāšanu 2. augustā pulksten 17.00, tiesa gan, gaidām apmeklētājus, kuri var uzrādīt vakcinācijas sertifikātu, bet ikdienā gaidīti ir visi, kurus interesē māksla.